Новини
Архів новин
Оберіть дату

У жовтні черкаський планетарій обіцяють відродити (ФОТО, ВІДЕО)

 ...
У жовтні черкаський планетарій обіцяють відродити (ФОТО, ВІДЕО)hromadske.ck.ua

Черкаський планетарій знаходиться у напівзруйнованому стані. Самому приміщенню уже понад 150 років. У 1870-х тут жив грабар Лисак, згодом – розміщувалися гімназія, початкова школа, міські установи та банк. У 1961 тут обладнали міський планетарій, до якого у роки розквіту (80-90-ті) їздили відвідувачі з усього СРСР. Про це йдеться в сюжеті ГромадськогоТБ.

Штатних робітників тут немає. Двері планетарію більшість часу зачинені. На вході висить 2 оголошення – одне запрошує у подорож по зоряному небу, друге – на курси лікувального масажу. В обох – спільний номер телефону, який належить Сергієві Полуляху.

Чоловік близько 7 років керує черкаським приватним підприємством ТОВ "Центр Знань". Воно і є власником будівлі.

Всередині планетарію у маленькій кімнаті розміщені старі дерев’яні стільці, та обладнання, завдяки якому лекція та мультик про сузір’я час від часу переривається і рипить.

За словами лектора Олександра Дашковського, відвідувачі тут – рідкість. Більшість із них приїжджають із сусідніх областей.

В інших кімнатах – бардак. Одна з приватних фірм орендує кілька кімнат. Інша ж частина будівлі занедбана. Ніхто не хоче її орендувати, – повідомляє лектор.

Керівник всеукраїнської громадської організації "Знання України" Василь Кушерець запевняє, що у жовтні цього року планетарій працюватиме у новому форматі. Обіцяє: незабаром там встановлять нове обладнання. А після цього – візьмуться й за ремонт самої будівлі.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах сучасно оновили басейн на Центральному стадіоні.

  • Facebook