Новини
Архів новин
Оберіть дату

Томенко назвав умову, за якої селяни позитивно поставляться до децентралізації

 ...
Томенко назвав умову, за якої селяни позитивно поставляться до децентралізаціїtomenko.ua

Народний депутат родом із Чорнобаївщини Микола Томенко в ефірі Черкаської ОДТРК "Рось" заявив, що незадоволений тим, як в Україні відбувається підготовка до об'єднання територіальних громад.

Зокрема, він сказав, що чиновники вирішили піти, на їхню думку, найпростішим шляхом, але цей шлях виявляється надзвичайно конфліктним.

"Писати проекти в Києві чи обласних адміністраціях, які сільські громади потрібно об’єднати між собою, щоб прозвітувати про скорочення видатків на утримання сільських рад – проект, який закінчиться конфліктами і протестами на рівні сільських громад. Це абсолютно очевидно", – сказав нардеп від Блоку Петра Порошенка.

"Ще раз хочу нагадати, що народні депутати, голосуючи за цей законопроект, в основі поклали 2 принципові позиції: розписали чіткий механізм об’єднання територіальних громад і найважливіше – у ст. 4 передбачили, що таке добровільне об’єднання територіальних громад можливе лише, коли буде дотримана ключова умова – якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. Це означає, що на сьогоднішній день чиновники повинні акцентувати увагу насамперед на те, як забезпечити цю якість і доступність публічних послуг: як зробити, щоб люди  мали можливість звернутись до нотаріуса, оформити спадщину, вирішити земельні питання, забезпечити якість освітніх послуг чи послуг охорони здоров’я тощо", – зазначив нардеп.

Тільки у разі поліпшення послуг, вважає він, селяни позитивно ставитимуться до об'єднання.

  • Facebook