Новини
Архів новин
Оберіть дату

Кухарчуку змінили запобіжний захід

 ...
Кухарчуку змінили запобіжний захід provce.ck.ua

Дмитру Кухарчуку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт. Відтак він має перебувати вдома з 20:00 до 7:00. Таке рішення було обрано Придніпровським районним судом Черкас в ході розгляду питання про продовження терміну перебування підозрюваного під домашнім арештом. Про це пише "Про все".

Під нічним домашнім арештом Дмитро Кухарчук перебуватиме до 11 червня.

Нагадаємо, черкаського активіста підозрюють в участі та організації масових заворушень, які відбулися в Черкасах 9 березня цього року під час візиту до міста Президента України Петра Порошенка. За фактом підозри Кухарчуку було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

На початку засідання 6 травня адвокат Кухарчука просив у суду долучити до розгляду позитивні характеристики та прохання взяття на поруки від міського голови Анатолія Бондаренка, секретаря міськради Ярослава Нищика, заступника міського голови Черкас Ігоря Коломойця, народних депутатів Андрія Білецького та Олега Петренка та змінити його підзахисному запобіжний захід з домашнього арешту на особисте зобов'язання. В ході засідання суддя, на прохання сторони захисту, зачитав допит свідка Музики − працівниці поліції, яка фільмувала події, за фактом яких було оголошено підозру активістам Нацкорпусу.

Згідно з протоколом допиту свідка, до масових заворушень підбурювали невідомі чоловіки у цивільному одязі, які не мали стосунку до націоналістів. У той же час, прокурор у судовому засіданні просив у суду не змінювати Кухарчуку запобіжний захід, оскільки він є фігурантом ще одного кримінального провадження.

Сторона обвинувачення звернула увагу суду на попередні рішення суду апеляційної інстанції, який залишив активіста під цілодобовим домашнім арештом. Крім того, прокурор повідомив, що у справі досі не встановлено всіх свідків події, на яких підозрюваний може впливати.

Дмитро Кухарчук повідомив у судовому засіданні, що не вважає себе винним у тому, в чому його підозрюють. Він просив змінити йому запобіжний захід, оскільки він не представляє загрози та не збирається впливати на слідство чи можливих свідків. На підтримку Кухарчука виступив і народний депутат України Олег Петренко, який просив відпустити активіста під особисте зобов'язання і дати йому можливість лікуватися в стаціонарі та заробляти за місцем роботи.

Як повідомив у коментарі захисник Кухарчука Володимир Волошовський, протягом всього часу, як його підзахисному було оголошено підозру, Кухарчука не допитали слідчі, що свідчить про свідоме затягування справи. Крім того, адвокат заявив, що в цій справі необхідно змінювати підслідність.

"У цій справі один з потерпілих є керівник поліції Черкащини Валерій Лютий. А саму справу розслідують його підлеглі, що є корупційним правопорушенням. У цьому випадку доцільніше було б передати матеріали справи іншим слідчим органам, таким як СБУ чи ДБР", − повідомив захисник.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Нацкорпус у Черкасах використовував проти правоохоронців невстановлену речовину.

Ми не набридаємо. У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

  • Facebook
>