Новини
Архів новин
Оберіть дату

Високі тарифи та комунальні проблеми підштовхнули черкащан до створення успішного ОСББ

 ...
Високі тарифи та комунальні проблеми підштовхнули черкащан до створення успішного ОСББ

Життя мешканців черкаського будинку розділилося на два періоди: до створення ОСББ та після. Черкащани радіють, що стали власниками у своєму будинку і що самі вирішують усі господарські питання. І хоча за вихід із СУБу всі проголосували одностайно, щоб втілити мрію власників 108 квартир ініціативній групі будинку довелося поборотися. Про "визвольну війну" із СУБом та нюанси самоврядування дізнавався сайт vikka.ua.

"Щодо створення ОСББ сумнівів не було. Адже наш будинок сплачував максимальний тариф по місту за утримання житла: 2,80 грн за квадратний метр. Таким чином, з нашої дев’ятиповерхівки до СУБу надходило майже 17 тисяч гривень на місяць. Коли ж ми просили комунальну службу щось зробити для будинку, то нам відповідали, що коштів немає. Усі нас попереджали, що наш будинок так просто не відпустять. Так і сталося", – розповідає голова правління ОСББ "Сєдова 1" Юрій Маляренко.

Керівник об’єднання скаржиться, що зі складу СУБу будинку було виходити дуже складно: документи звідти передавали з затримкою та неналежно оформленим чином. До того ж їм намагалися вимкнути ліфти у під’їздах.

Мешканка будинку, що також переймається питаннями благоустрою, Ліна Гаршина підкреслила, що саме ігнорування побутових потреб будинку стало вирішальним.

"У нас зняли плафони у під’їзді, так і не повернули. Лампочки майже завжди замінювали самі мешканці. Просили замінити труби у підвалі – нічого. І це при тому, що у нас дуже гарний будинок: без глобальних проблем, у нас навіть встановлений ITП", – пояснила вона. 

Мешканці будинку створили ОСББ на початку поточного року і чи не перші отримали допомогу від міста по державній програмі заходів співфінансування заходів енергоефективності 70/30. де 30% – кошти мешканців, 70% – кошти міського бюджету. Так, місто їм виділило 470 тисяч гривень.

"Хотіли взяти більше, але влада намагалася розділити між всіма ОСББ кошти більш-менш рівномірно. Тому обмежилися утепленням будинку ззовні. Зате ми не брали кредит. Нам цілком вистачило суми, яку ми зібрали з мешканців. На щастя, усі активно долучилися до зборів. Взагалі, у нас немає боржників. А тих коштів, які мешканці сплачують на утримання будинку, вистачає на всі поточні роботи", – зазначив Юрій Маляренко.

Всього жителі будинку вклали в утеплення 205 тисяч гривень власних коштів.

"Збирали від 900 до 4,5 тис. грн з кожної квартири. Найдорожче обійшлося утеплення кутовим квартирам. На жаль, не весь будинок до морозів встигли обшити та пофарбувати. Але всі заходи по енергозбереженню вже суттєво відчутні. При тому, що на нашому ІТП встановлено температурний режим  у 18 градусів тепла, у квартирах жарко – 24-25 градусів", – розповів голова правління ОСББ.

Наразі опалення 3-кімнатної квартири площею 70 квадратних метрів вартує близько 520 грн.

Серед досягнень самостійного господарювання мешканці виділяють теплоізоцляцію систем опалення, приведення до ладу відповідно до стандартів електрощитової, встановлення прожекторів освітлення на всі під’їзди, заміну двох старих лічильників електроенергії, відновлення освітлення в підвалах та у під’їздах, облаштування двору та виділення парковочних місць.

На наступний рік в ОСББ планують замінити вікна в під’їздах та оновити систему електропроводки у будинку. Також збираються облаштувати двір – прибрати незаконно розміщені гаражі та унеможливити скидання побутового сміття з приватних будинків до сміттєвих контейнерів.

Юрій Маляренко та Ліна Гаршина зазначають, що приклад їхнього об’єднання надихає і інших. За консультацією та допомогою до них вже звернулися мешканці восьми черкаських багатоповерхівок.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах набирає обертів ОСББзація.

  • Facebook