Новини
Архів новин
Оберіть дату

Заручники обставин: черкаських дітей-пільговиків ніяк не можуть відправити на море

 ...
Заручники обставин: черкаських дітей-пільговиків ніяк не можуть відправити на моремое-море.рф

Без моря та літнього табору. Відпочинок та оздоровлення майже 600 категорійних черкаських дітей наразі під загрозою. Два тендери, що були заплановані черкаськими чиновниками, так і не відбулися. Кажуть, що через особливі вимоги від замовників послуги. Днями має вирішитися доля третього тендеру, а з ним і останній шанс отримати безоплатну путівку на Чорне море дітям пільгових категорій, зокрема дітям атовців, а також обдарованим дітям. Подробиці дізнавався сайт vikka.ua.

Першими, хто звернув увагу громадськості на відсутність путівок для категорійних дітей, стали атовці. Черкащанин Василь Соловйов 2,5 роки відслужив у АТО. Як не старався, а отримати очікувану путівку для своєї дитини 7-річної Ірми чоловіку так і не вдалося.

"Ще у травні я звернувся до управління сім’ї, молоді та спорту Черкаської міської ради. Там мені сказали, що поки путівок немає. Начебто бюджет коштів на них не виділив. Коли звернувся пізніше, мені відповіли, що путівку можуть отримати тільки діти від 9 до 16 років і моя дитина не підпадає під цю категорію. Порадили зайти після 20 червня. На цей раз сказали, що всі місця зайняті", – розповів черкащанин.

У департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради пояснили, що така ситуація з відпочинком дітей сталася через тендери, цьогорічним умовам яких не відповідав жоден із учасників конкурсу. Кажуть, що цьогоріч стандарти щодо умов відпочинку дітей стали значно вищими, ніж були раніше. Це підтвердив і керівник департаменту.

"Перший тендер проводився Єдиним тендерним комітетом Черкаської міської ради. Він не відбувся, бо докумeнти учасників не відповідали прописаним вимогам. Другий тендер проводився Тендерним комітетом нашого департаменту освіти. Було 4 учасники, але вони теж не пройшли через невідповідність вимогам", – пояснив директор департаменту Ігор Волошин.

Наразі вже втретє оголошено тендер на оздоровлення дітей із міста Черкаси у літній період. Це діти пільгових категорій, зокрема діти атовців, а також обдаровані діти. Передбачено закупити 600 путівок, на які буде виділено 3,5 млн гривень.

"За нашими умовами діти мають відпочити у таборі першої або вищої категорії, що розташовано на березі моря. Раніше ми категорійність не вказували. Зараз вимоги передбачають наявність ігрових спортивних майданчиків на території, а також розміщення туалету і душу в номері. Крім того, задля безпеки дітей ми просимо учасників надати опис пляжу та схему підводної частини пляжу", – пояснив директор департаменту.

prozorro.gov.ua

Якщо тендер відбудеться, то на Чорне море в середині серпня відправляться діти від 12 до 18 років.

"Це буде 3-тижневий відпочинок, який охопить і перші дні вересня", – зазначив Ігор Волошин.

За його словами, завдяки отриманим від Черкаської ОДА путівкам, на Одещині відпочило близько 160 дітей із Черкас, більшість яких діти атовців. Крім того, маленькі черкащани проводили своє дозвілля у пришкільних таборах, зокрема мовних та наукових.

"Більшe 100 дітей, котрі займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах міста, відпочили у таборі "Старт" при 34-ій школі. Наразі триває третя зміна табору "Юний моряк". Діти там живуть у наметах цілодобово протягом 14 днів. Табір відвідало близько 300 дітей. У наступному році плануємо організувати і зимовий відпочинок", – розповів директор Департаменту освіти та гуманітарної політики.

Учасники тендеру, що має відбутися заперечують доцільність вимог Департаменту і називають їх "дискримінаційною умовою". У скарзі щодо проведення процедури тендеру зазначається, що заклади з вищою або першою категорією атестації можуть мати санітарні вузли на поверсі або на вулиці. При цьому їхні послуги з відпочинку і оздоровлення дітей повністю відповідають вимогам законодавства у цій галузі та державним стандартам.

uahotels.info

"Суб’єкт оскарження не заперечує, що наявність санітарного вузла у кімнаті свідчить про підвищену комфортність умов проживання, що є одним із якісних критеріїв. Такий критерій може встановлюватися як альтернативний (неціновий) під час оцінки якості послуг, але ніяк не обов’язковий, дискримінуючий. При застосуванні такої комбінованої методики оцінки участь у закупівлі могли б узяти усі зацікавлені особи. Проте замовник цього не зробив, а своїм рішенням про затвердження ТД в існуючій редакції повністю обмежив можливість участі у торгах ДЗОВ (дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, – ред.), які мають спальні корпуси із санітарними вузлами в інших місцях, окрім як у кімнаті", – йдеться у скарзі.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаська школа-інтернат прийняла на відпочинок школярів із Луганщини.

  • Facebook