Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах з'явилися ще дві міні-моделі пам'яток архітектури (ФОТО)

 ...
У Черкасах з'явилися ще дві міні-моделі пам'яток архітектури (ФОТО)

Ще дві міні-скульптури відомих Черкаських пам'яток архітектури на вулиці Хрещатик відкрили 12 січня, передає кореспондент vikka.ua.

Точні моделі Дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута та колишню редакцію газети "Черкаська правда", де працював Василь Симоненко (нині редакція газети "Черкаський край") розмістили відповідно біля цих будівель.

Нагадаємо, у Черкасах вже є дві моделі – біля Палацу одружень та будинку братів Цибульських (у якому нині розміщений музей Кобзаря). Скульптури максимально точно відтворив відомий скульптор Владислав Димйон. Кожна скульптура заввишки 140 см. На ній є напис про саму будівлю українською та англійською, а також шрифтом Брайля.

"Ідея була запропонована міською радою, колишнім мером міста. Дуже довго ми це все обговорювали і наразі ми вже бачимо четверту таку пам'ятку. Багато пам'яток історії ми вже зруйнували і зараз є шанс відтворити те, чого немає", – розповідає Черкаський скульптор Владислав Димйон.

Начальник відділу реклами та дизайну міського середовища управління планування та архітектури Андрій Поліщук зазначив, що є плани відродити ті об'єкти, яких немає у нас в Черкасах, але вони були там розміщені. Наприклад собор раніше розташовувався на Соборній площі і багато ще іншого. Це також для того, щоб люди могли познайомитися із своєю історією. Також розповідають, що всього на дві останні міні-пам'ятки архітектури витратили 196 тисяч гривень.

"Наступним в планах в нас є Центр дитячої та юнацької творчості і ще кілька будівель, які наш художник і архітектор втілить з часом, – каже міський голова Анатолій Бондаренко. – Ми маємо бути першими в Україні, у кого по вулиці Хрещатик є така експозиція".

Як повідомляв сайт vikka.ua, на черкаському Хрещатику встановлять нові міні-копії пам'яток архітектури.

  • Facebook
>