Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські "свободівці" закликають львівських депутатів вирішити проблему сміття на Канівщині

 ...
Черкаські "свободівці" закликають львівських депутатів вирішити проблему сміття на Канівщиніkanos.com.ua

На черговому пленарному засіданні Канівської міськради 22 грудня депутати підтримали звернення міського голови до Львівської міської ради для вирішення проблеми завезення несанкціонованого сміття зі Львівщини на територію Канівщини. Це звернення було ініційовано депутатським запитом "свободівця" Юрія Гамалія, повідомляє прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода".

На попередній сесії Юрій Гамалій на ім’я канівського міського голови Ігоря Ренькаса подав запит, у якому наголосив на небезпеці "львівського сміття" для екології краю та розповів про ризики переповнення канівських сміттєзвалищ. "Свободівець" запропонував міському голові можливі шляхи вирішення проблеми несанкціонованого сміття та запропонував міськраді звернутися до львівських колег аби в двосторонньому порядку вирішити цю проблему.

Нагадаємо, що вперше "львівське сміття" на території Канівщини помітили ще 10 жовтня у селі Бобриця Канівського району. Тоді "свободівка" Алла Волкович подала депутатський запит, у якому вимагала від влади пояснень щодо незаконного завезення сміття та запитувала чи відповідні служби вживали якихось заходів для недопущення його вивантаження на місцеві звалища. Незважаючи на підтримку запиту Канівською міськрадою, реакції від влади не було.

У ніч проти 7 листопада понад 100 тонн несанкціонованого сміття (імовірно зі Львова, про що знову свідчать документи та чеки з "львівською пропискою") було вивантажено у Канівському районі в селі Потапці. 8 листопада було відкрито кримінальне провадження. Наразі відбувається оцінка шкоди, завданої сміттям Канівщині.

"Як нам стало відомо, у Садового з’явилася низка адвокатів. Я раджу їм поїхати в Потапці, подивитися, понюхати й уявити, що це сміття під їхнім двором, а вже потім захищати патрона. Не можна залишати Потапці один на один із цією проблемою. Це проблема всієї держави, у якій відсутнє право закону. Якщо держава не може забезпечити виконання законів, то чи має вона перспективи на існування? Чи розуміють це "садові" та їхні адвокати? Сумніваюсь. Тому ми закликаємо депутатів Львівської міської ради пришвидшити вирішення проблеми їхнього (!) сміття, бо Канівщина скоро буде змушена відвозити їм їхні відходи назад, адже наші звалища незабаром переповняться", − наголосив Юрій Гамалій.

Як повідомляв сайт vikka.ua, французи допоможуть Черкасам вирішити "сміттєві" проблеми.

  • Facebook