Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах із автівок зливають бензин та крадуть акумулятори

 ...
У Черкасах із автівок зливають бензин та крадуть акумуляториtimes.mk.ua

Із настанням морозів автівки, "законсервовані" власниками на стоянках та у дворах, нерідко стають "жертвами" пограбувань. Так, на форумі міста Черкаси з’явилися численні повідомлення про випадки зливання бензину та викрадення акумуляторів із припаркованих машин.

Так, згідно з повідомленнями черкащан, 13 січня у мікрорайоні "Д", на вулиці Петровського, злочинці поцупили акумулятори із трьох автівок та позливали весь бензин. Такі ж випадки траплялися у районі м’ясокомбінату та на Хімселищі.

"У районі "Д" дуже часто зливають і крадуть із "Жигулів". У мене 2 рази зливали. Зазвичай злочинці ходять утрьох, спіймати складно", – пише користувач westers.

Разом з тим, у черкаській поліції запевняють: звернень щодо таких фактів останнім часом не надходило.

"Автовласники часто вважають, що такі "дріб’язкові" справи ніхто розслідувати не буде, та й збитки незначні. Крім того, перемагає їхнє небажання витрачати час на написання заяв та поїздки до відділку для надання свідчень. Хоча, як доводить практика, про такі випадки варто сповіщати правоохоронців, адже шанси спіймати злочинців все ж таки є, – розповів vikka.ua черкаський юрист Андрій Семиз.

За його словами, у разі розкриття такого злочину чи серії злочинів компенсація завданих збитків власникам авто відбуватиметься за рішенням суду. У цілому питання відшкодування вкраденого може тривати місяць, а то й більше.

Варто зазначити, що найпростіше злити бензин із машин радянського виробництва. Недоліком усіх радянських машин є те, що бензобак розташований під правим заднім крилом: горловина бака дуже коротка, тому туди легко вставити шланг і злити бензин у каністру. Аналогічна проблема – і у багатьох іномарок до 1995 року випуску, – інформує AutoDriving.net.

А от сучасні машини сконструйовані так, що між заливний горловиною і баком встановлений довгий і скручений шланг, тому дістатися до палива нелегко. Зате сам бак пластиковий, і злодії просто пробивають його викруткою і підставляють під отвір каністру. Тому, якщо у вашому дворі були випадки крадіжки палива (цим зазвичай займаються одні й ті ж люди), краще не ризикувати і ставити авто на стоянку, що охороняється.

Сайт vikka.ua підібрала кілька порад, як захистити автомобіль від зливу бензину злодіями:

1. Ставте автомобіль баком до тротуару. Злочинці можуть зливати бензин, навіть не виходячи зі свого автомобіля. Вони просто шукають автівку, припарковану баком до дороги, відкривають кришку та зливають бензин у каністру, яка стоїть у їхній автівці. З вікна складно запідозрити крадіжку. Вірний спосіб уникнути таких ситуацій – паркувати автомобіль баком до тротуару, бажано – у добре освітленому та прохідному місці.

2. Захистіть кришку баку. Найпростіше рішення – установка на заправну горловину пробки з ключем або ексцентриком (можна установити кодовий замок). Ціна такої кришки – від 55 до 220 грн. Але після установки буде трохи незручно заправлятися на АЗС (заправник не зможе сам зняти кришку). Але для злочинців такий захист не проблема: всі кришки ламаються або скручуються. Тому дієвим рішенням є підключення до бака крім замку ще й світлошумової сигналізації: обладнання обійдеться приблизно в 400 грн.

3. Захист спеціальним металевим стаканом. Другий спосіб захисту – установка на заливну горловину спеціального металевого стакана з безліччю отворів. Такий стакан можна купити за 200-250 грн. Він перешкоджає опусканню шланга на дно бака, а його кришка оснащена замком з ключем. Також отвори у склянці служать свого роду фільтром, що захищає від крупного сміття (болтів, гайок, шматків металу, щебеню тощо).

4. Перенесіть горловину в багажник. Можна зробити новий отвір у бензобаку і перенести заправну горловину в багажник. Зварювальні роботи обійдуться в 500 грн. У цьому випадку, для того щоб злити бензин, доведеться відкривати багажник, на що злодії навряд чи підуть. При цьому на заправці вам також доведеться відкривати багажник, що незручно.

5. Паркуйте автомобіль на автостоянці з охороною, або ж у гаражі. Це зменшить ризик автомобільних крадіжок до мінімуму. Проте і заплатити за це доведеться сповна: доба стоянки автомобіля на автостоянці черкасцям обійдеться від 7 до 12 гривень, а винайняти гараж можна від 250 гривень на місяць.

 

  • Facebook