Новини
Архів новин
Оберіть дату

Лікування без паперової тяганини: медичні заклади Черкас об’єднали в єдину систему

 ...
Лікування без паперової тяганини: медичні заклади Черкас об’єднали в єдину систему

Сучасні технології на допомогу лікарям. Перший пілотний проект з інформатизації медичної галузі стартував у Черкасах. Комп’ютерною мережею з’єднали всі заклади первинної медико-санітарної допомоги та поліклініки міста. Від такого оновлення обіцяють користь і пацієнтам, і лікарям, повідомляє кореспондент vikka.ua.

"Завдяки новій системі всі дані обстежень будуть пересилатися на електронну карту пацієнта, а у майбутньому і всі виписки з історії хвороби. Для самого закладу ця система дозволяє відслідковувати наповненість поліклініки, час прийому і завантаженість кожного лікаря. Знімається багато питань спекуляції навколо того, скільки пацієнтів було на прийомі. Блокується можливість корупційних дій шляхом видачі якогось документа заднім числом, бо в систему так зайти не можна", – зазначає директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг міськради Олег Стадник.

За два роки на цей проект спрямували майже 4 мільйони гривень, левова частка цих коштів – вартість програмного продукту. Інформаційну систему у медичних закладах міста розгорнула та впровадила вітчизняна медична компанія.

"Величезна проблема була навчити людей. Тут на допомогу прийшла академічна наука – на базі Черкаського державного технологічного університету ми створили комп’ютерний клас на 20 робочих місць. Вчили медичних працівників і студенти старших курсів, і викладачі. Проводили навчання і в позаурочний час, і навіть у вихідні. Спочатку було важко людей зацікавити цим", – констатує заступник директора медичної компанії Вадим Терентюк.

Опанувала складну програму та користується нею з квітня минулого року сімейний лікар Першої міської поліклініки Ірина Осинська. Розповідає: пацієнти позитивно сприймають такі зміни.

"Вислуховую пацієнта, вношу все в електронну систему, роздруковую її та підклеюю в карту пацієнта. Поки що на перехідний період у нас зберігається і паперова картка. Пацієнти цікавляться та запитують, що це за зміни, сприймають позитивно, хоча і скаржаться, що прийом від цього довший. Зараз передбачено на кожного пацієнта по 12 хвилин, але за статистикою витрачається 20-25 хвилин", – зазначає лікар.

До слова, така реформа передбачає і ремонт вестибюлів. Перша поліклініка стала першою, де є реєстратура з електронним записом до лікарів. За словами головного медика міста, аналогічно облаштують вестибюлі і в інших поліклініках. Для цього передбачили по 800 тисяч гривень.

Як повідомляв сайт vikka.ua, невідкладних хворих черкащан першу добу лікуватимуть безкоштовно.

  • Facebook