Новини
Архів новин
Оберіть дату

Ліси Черкащини уберігають від пожеж (ФОТО)

 ...
Ліси Черкащини уберігають від пожеж (ФОТО) lis-ck.gov.ua

Боротьба з лісовими пожежами вимагає як фінансових, так і людських ресурсів. Щоб знизити ризик виникнення загорань, працівники лісгоспів розробляють комплекси профілактичних заходів. Частина з них спрямована на недопущення загорань у лісових масивах, решта – на боротьбу з вогнем і його нерозповсюдженням на великі території. Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Одним із ефективних методів боротьби з вогнем є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка ґрунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Території з молодими насадженнями, особливо хвойними, обов’язково захищаються мінсмугами. Облаштовують їх також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями.

Окрім створення нових смуг, кілька разів на рік працівники лісової галузі проводять догляд за вже існуючими, так як накопичення шару горючих матеріалів (хвоя, листя, гілки, трава) відбувається постійно. Для контролю якості смуги проводиться візуальна оцінка ступеня мінералізації, тобто відкритості шару ґрунту. У комплексі заходів оцінюється ступінь охоплення мережею мінералізованих смуг всієї території лісового масиву.

З початку 2019 року держлісгоспами, підпорядкованими Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, створено 1662 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 6283 км існуючих мінералізованих смуг.

Такі заходи дозволяють працівникам лісової галузі не допустити поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів, а подекуди й вберегти ліс від масштабних вигорань.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкаському лісгоспі проклали еколого-просвітницьку стежку.

Ми не набридаємо. У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

  • Facebook