Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські символи нового року живуть у гаремах та співають щогодини (ФОТО)

 ...
Черкаські символи нового року живуть у гаремах та співають щогодини (ФОТО)

За Східним календарем 2017 рік пройде під знаком Вогняного Півня. Міфічний символ року вступить у свої права не рівно з календарного початку року, а з 28 січня. Багато хто готується до зустрічі з ним заздалегідь. Кажуть, що характер та вдача півня впливатимуть на цілий рік. Пощастить тим, кому вдасться заручитися його підтримкою. Сайт vikka.ua вирішив поближче познайомитися з талісманом нового року.

У Черкаському зоопарку наразі живе 10 півнів-розплідників та 23 курочки. Всього там налічується 6 видів свійських курей: фавероль, араукани, голошийні, голландські білочубі, бентамки кольорові та фенікс. До речі, саме представника останньої породи можна вважати повноцінним символом 2017 року, адже інший варіант назви знаку року – Вогняний фенікс.

Кажуть, що півник, як символ року, птиця домашня, любляча порядок, затишок, все натуральне, але одночасно з цим не терпить сірості і буденності.

Найвідоміший у Черкасах знавець тваринного світу директор Черкаського зоопарку Євген Ван додав до цієї характеристики чимало цінної інформації з живої природи.

За його словами, півні – птахи гаремні і люблять почуватися султанами.

"Можна тримати декілька півнів на одній території у двох випадках: до настання статевої зрілості, або якщо поряд немає курок. Це, так звана, самцева група", – пояснив зоолог.

Також він зазначив, що у курей є властивість змінювати стать, хоча Євген Ван з такими випадками у своїй практиці не стикався.

Щодо схильності півнів до регулярного кукурікання, то це можуть дозволити собі тільки свійські птахи.

"У дикій природі птахи не можуть собі дозволити привертати увагу, аби не бути з’їденими хижаками. Хоча у тварин буває, що інстинкти самозбереження повністю вимикаються у розпал шлюбного періоду. Через це багато хто гине", – каже Євген Ван.

Кукуріканням півні зустрічають схід сонця, а потім голосять майже щогодини.

"Це домашній будильник. Таким чином птахи заявляють про себе, позначають свою територію", – розповів заступник директора зоопарку Андрій Ладнов.

Крім того, майже всі їхні півні мають норовистий та задиркуватий характер.

"Інколи персоналу доводиться заходити до вольєру з хворостиною, бо кидаються. Особливо це стосується "жінок". Знаю, що півні, захищаючи курчат, можуть виступити і проти сокола, і проти сови", – зазначив він.

Особливо безжальні півні проти конкурентів.

"Якщо у боротьбі з більш слабким півнем домінуючий побачить краплину крові, то може забити до смерті", – каже зоолог.

Годують курей у зоопарку двічі на день. Здебільшого пшеницею та кукурудзою та додають трохи соняшника. У гарних умовах півень може прожити з десяток років.

Півниками також вважають самців фазанів. Їх у зоопарку 6 видів, а всього – 16 півнів. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, за п'ять років черкащанка влаштувала у домівки тисячу тварин.

  • Facebook