У Черкасах потрібно наводити лад, але є декілька "але"

 ...
У Черкасах потрібно наводити лад, але є декілька "але"Facebook / Руслан Зоря

13 червня був присутнім на спробі діалогу між міською владою і стихійними торгівцями. Думки склались неоднозначні. По великому рахунку це фактично перша така розширена зустріч де були присутні керівництво міста, поліція, стихійники, легальні підприємці, керівник ветлабораторії ринку і представники ринків міста.

Попри крики, образи та гомін в мене склалась наступна думка. В місті потрібно наводити лад. Але, є декілька "але". Чудово розумію підприємців, які працюють на ринках, проходять всі перевірки та сплачують податки. Їх ображає те, що їх антагоністи на тротуарах перехоплюють клієнтів при цьому не несучи ніяких витрат та відповідальності за свою діяльність.

І це не тільки стосується стихійників. Візьмемо гаражні кооперативи, кожен третій гараж – пайка бамперів, чистка карбюраторів, фасування сипучих, міні меблеві цехи і таке інше. Створюється реальна-нечесна конкуренція офіційно працюючим підприємцям ну і відповідне середовище для корупції.

З іншого боку, я розумію і "стихійників". Сьогодні прямим текстом звучало – ми приносимо в ветлабораторію тушу м’яса, з них на перевірку рубщик може відрубати до 5 кіло, або привозимо сир 5 кг – а на перевірку беруть 1кг. І кому така торгівля потрібна? Звісно люди не хочуть йти на офіційні ринки. І як наслідок - декларація про сотні вільних місць на міських ринках, великий ризик скоштувати сибірку в мясі та можливість отруїтися миючими засобами в молоці.

В будь-якому випадку в Черкасах потрібно наводити лад: припиняти стихійну торгівлю, ліквідовувати незаконні МАФи, ремонтувати дороги, облагороджувати сквери, парки. Але для цього потрібна політична воля і готовність влади іти до кінця попри будь-що.

  • Facebook