Новини
Архів новин
Оберіть дату

Ще одна церква на Черкащині вийшла із Московського патріархату

 ...
Ще одна церква на Черкащині вийшла із Московського патріархату

Парафіяни церкви Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Бужанка, що в Лисянському районі, більшістю голосів на зборах громади прийняли рішення про вихід з Московського патріархату. Про це пишуть "Вісті Черкащини".

"Із 49 вірян 40 виявили бажання перейти до Православної церкви України, а решта, в тім числі і священик отець Василь, захотіли залишитися в московській церкві, – розповів один з ініціаторів приєднання до ПЦУ Олексій Багателя. – Це їхній вибір, і ми, як християни, не можемо судити своїх братів і сестер по вірі. Будемо рухатися далі. Оформляємо статут церкви, молимось, щоб нам прислали її нового настоятеля. Приміщення новозбудованого храму залишилося за більшістю, і тепер слово Боже лунатиме тут українською мовою, а не мертвою церковнослов’янською".

Бужанська православна громада поки що єдина в районі, яка вийшла з-під опіки Московського патріархату. Надходять повідомлення, що до ПЦУ готові приєднатися також віряни Винограду і частина парафіян Свято-Михайлівської церкви Лисянки.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах утворилася Рада християнських церков.

  • Facebook