Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкащанину, який ледь не залишився без руки, потрібна допомога

 ...
Черкащанину, який ледь не залишився без руки, потрібна допомога viche.ck.ua

23-го лютого Катеринопільщину блискавично облетіла новина: шукали 2 групу крові (резус мінус) для 30-річного чоловіка – Віталія Лазаренка, уродженця Єрок. У повідомленнях йшлося про те, що Віталій перебуває у важкому стані у Звенигородській лікарні. Причини трагедії не уточнювались. Друзі оголосили збір коштів на картку ПриватБанку − 5168 7573 2780 2262 (Тетяна Лазаренко). "Потрібна фінансова допомога, давайте не будемо байдужими та допоможемо, навіть невелика сума в таку скрутну хвилину стане в нагоді", − закликала Анна Чернитевич, передають "Вісті Черкащини".

Дружина Тетяна Лазаренко каже, що стан Віталія тяжкий.

"Чоловік працював у Ватутіному на приватного підприємця, а в цей вечір представники комбінату попросили його керівника прикомандирувати їм підсобного робітника. Пішов Віталій. Його з напарником направили чистити транспортер. Він не був ознайомлений з інструкціями техніки безпеки. На горе, рукав чоловіка потрапив під стрічку і Віталія почало затягувати. У результаті – на лівій руці три відкритих переломи, все порване, вени, нерви, зв’язки. Напарник, коли побачив, що робиться, побіг натиснув кнопку "стоп", викликали рятувальників, швидку. Десь півгодини не могли Віталія визволити з транспортера. Казали, що карета швидкої допомоги вся була у крові. Чоловік втратив багато крові. Потрібно було терміново знайти донорів. Дякувати Богу, знайшли. Одна сім’я нас виручила (тато з донькою), ще хлопець добровільно здав, куми, а також із Черкас три пакети привезли", − розповідає дружина потерпілого.

Вардан Айрапетян, головний лікар Звенигородської ЦРЛ, з бригадою медиків близько п’яти годин робили операцію. Відразу думали ампутувати руку, тому що стан жахливий, але потім усе-таки прооперували. Лише одна артерія залишилась цілою, а то все – порване. Якби вона не вціліла, то, напевне б, таки Віталій залишився без руки. Окрім цього, у чоловіка зашиті губа, шия, вухо. Перші дні він дихав через трубочку. Забита грудна клітка.

"Дай, Боже, щоб відчув руку. У майбутньому треба зробити ще не одну операцію. Адже поставили 12 шпиць. Місяців 4-5 потрібно чекати, щоб кістки зрослися, тоді через 9 місяців витягуватимуть шпиці. Після – знову оперуватимуть. Зараз лікарі роблять усе можливе, Віталій їм вдячний", − ділиться Тетяна Лазаренко.

У чоловіка й досі періодично збільшується температура тіла. Постійно треба приймати ліки. Тетяна розповідає, що заощадження родини вже закінчились. Спершу, як тільки все трапилось, допомагали небайдужі люди, надав зі своєї кишені фінансову підтримку керівник того приватного підприємства, на якому працював Лазаренко, певну суму зібрали співробітники, відгукнулись куми, друзі, але цих коштів уже практично немає, а попереду дороговартісне лікування, реабілітація. Тим часом, безпосередні власники комбінату та його керівництво поки що шукають винного. Створено комісію, яка має розібратись, хто понесе відповідальність за те, що трапилось.

4-го березня стало відомо, що Лазаренка у зв’язку з ускладненнями переправлятимуть на лікування в Черкаси.

Сім’я живе у Ватутіному в найманій квартирі. Виховують 3-річного сина Іллюшу. Віталій мав незабаром їхати у Чехію на заробітки. Тетяна працює вчителькою початкових класів.

Черкащан просять допомогти молодому чоловікові врятувати руку.

Як повідомляв сайт vikka.ua, маленька черкащанка просить небайдужих врятувати її маму.

  • Facebook