Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаський нардеп хоче повернути російські соцмережі

 ...
Черкаський нардеп хоче повернути російські соцмережіua1.com.ua

Нардеп від "Опоблоку" із Черкас Олександр Долженков разом зі своєю фракцією звернувся до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним введення санкцій щодо ряду інтернет-ресурсів, зокрема "Вконтакте", "Одноклассники", "Яндекс" та mail.ru.

Депутат вважає, що заборона Указом Президента російських соцмереж обмежує права громадян та вводить у країні цензуру. Зокрема висловився проти заборони бухгалтерської програми "1С", яка, мовляв, не несе загрози національній безпеці, а від її відсутності страждатимуть підприємці.

На його думку, обмеження інтернет-ресурсів – це наступ на права і свободи громадян України.

Тим часом глава Служби безпеки України Василь Грицак 25 травня на прес-конференції в "Укрінформі" пояснив, що головною причиною заборони російських соцмереж стало їх використання Росією як ідеологічної машини для формування свідомості громадян. У них СБУ нарахувала близько 800 груп антиукраїнської спрямованості. Крім того, у цих соцмережах було багато порнографічного контенту та таких небезпечних спільнот, як "Синій кит", яка підштовхувала підлітків до самогубств.

Зазначимо, що кількість відвідувачів російських ресурсів з території України зменшилася більш ніж у два рази з моменту введення санкцій. За даними статистики Liveinternet, українська аудиторія на російських ресурсах скоротилася з 22,7 млн 16 травня до 9,1 млн 20 травня, повідомляла "Ліга".

Як повідомляв сайт vikka.ua, в Україні заборонили російські соцмережі.

  • Facebook