Новини
Архів новин
Оберіть дату

Аномальне тепло на Черкащині завадить водохресним традиціям

 ...
Аномальне тепло на Черкащині завадить водохресним традиціям starkon.city

З перших чисел січень взяв курс на аномальне тепло. За першу половину місяця середня температура повітря на Черкащині перевищила норму на 5-10 градусів, а найнижча температура, на яку спромігся січень 2020 року, у Різдвяну ніч всього 9 градусів морозу.

У січні на українців чекає ще одне важливе церковне свято, яке завершує цикл святочних днів – Водохреще. Його традиційно святкують 19 січня. Якої погоди чекати цього дня черкащанам, розповів у Facebook начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань. 

Якою ж буває погода у цей день? Вважається, що в цей період "тріщать" морози. Дійсно, в ніч на 19 січня дуже рідко трапляється відлига – лише у 8 роках, за весь період спостережень. У 14 роках з температурою 10 градусів морозу, у 6 роках – 20 градусів морозу. В решту часу 2-9 градусів морозу.

За прогнозом, у вихідні 18-19 січня домінантом у погоді нашого регіону залишиться антициклон. А це означає, що черкащан чекає суха, мало вітряна погода, сонце проглядатиме крізь хмари.

В умовах антициклону вночі та вранці очікуються тумани; на фоні від’ємних температур окремі ділянки доріг можуть бути слизькими. Невеликі "плюси" вдень змінюватимуться невеликими морозами вночі.

На Водохреща похолодає лише на кілька градусів: вночі до 3-4 градусів морозу, вдень 1-2 градуси тепла. Понеділок теж очікується прохолодним. А в другій половині наступного тижня варто чекати на посилення вітру та невеликий мокрий сніг.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасцям розповіли про ситуацію з тарифами на тепло.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

  • Facebook
>