Новини
Архів новин
Оберіть дату

Гроші наперед: на Черкащині "чорні ріелтори" здають неіснуючі квартири

 ...
Гроші наперед: на Черкащині "чорні ріелтори" здають неіснуючі квартириkp.kg

Чим вигіднішою є пропозиції у галузі нерухомості, тим більшою є вірогідність обману. Наявність печаток, підписів та красномовних обіцянок – далеко не гарантія чесної пропозиції. Це слід враховувати потенційним покупцям та орендарям квартир та іншої нерухомості. Легковірність  у цьому питанні може вартувати чималих фінансових втрат, – переконані фахівці. Як не потрапити на вудку ріелторів-шахраїв, дізнавався сайт vikka.ua.

Директор черкаського агентства нерухомості Олена Лузан радить перевіряти документи у ріелторів. Показником того, що такій людині можна довіряти є наявність офісу та офіційної реєстрації.

Черкащанка закликає бажаючих взяти квартиру в оренду, або купити чи продати житло, не соромитися та дізнаватися інформацію про осіб, до чиїх послуг вони звертаються.

"Краще, якщо це буде юридична особа або ФОП. Клієнтам слід перевірити у ріелтора документи. У Черкасах є дві ріелторські організації "Союз фахівців з нерухомого майна України у Черкаській області" та "Палата ріелторів Черкащини". Інформація про ріелтора, що реально працює на ринку, має бути там. Принаймні ті ріелтори, що дбають про свою репутацію, зареєстровані там", – пояснює Олена Лузан.

За її словами, ріелтор не має брати грошей заздалегідь.

"До мене приходили люди, які віддали таким чином гроші за оренду квартири. У них на руках були договори, а з житлом обдурили. Частіше, таким чином діють ті ріелтори, що зареєстровані як підприємці, а не як юридичні особи. Вони надають клієнтам перелік адрес, які начебто можна орендувати. Або дають на сайті оголошень повідомлення з фотографіями неіснуючих у Черкасах квартир", – розповідає директор черкаського агентства нерухомості.

vseoip.ru

Фахівець зазначає, що такі схеми діють по всій території України.

"Трапляється, що ціни виставляють набагато нижчі, ніж ринкові, пояснюючи це якимись вигаданими терміновими причинами. Такі ріелтори просять перерахувати їм гроші на банківську картку, а потім зникають. Ще є схема, коли псевдоріелтори знімають квартиру подобово і здають її на довгий термін", – зазначає Олена Лузан.

Вона порівнює підбір ріелтора з вибором лікаря. Адже, потрапивши на шахрая, людина може втратити чималі гроші. Особливо це стосується операцій купівлі-продажу нерухомості. 

"Декілька місяців тому у Черкасах був випадок, коли ріелтор після того, як взяв задаток, зник. Пізніше з’ясувалося, що він погодинно орендував офіс", – розповідає черкащанка.

Вона підкреслює, що у подібних випадках людині дуже важко буде повернути гроші.

"У сфері продажу та купівлі майна багато юридичних нюансів, які навіть досвідчені юристи, що давно працюють у галузі, бачать не одразу. Бувало, що мені доводилося відмовляти покупців від придбання квартири. З документами на перший погляд було все в порядку, але, розібравшись у питанні, з’ясувалося, що люди не мали права її продавати", – пояснює Олена Лузан.

За інформацією черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, за 2016 рік на території міста зареєстровано 8 кримінальних правопорушень за ознаками ст. 120 КК України ­– шахрайство. Це без урахування закритих справ.

"Предметом посягання була зазначена нерухомість. З них жодній особі не було повідомлено про підозру в учиненні правопорушення. За характером скоєння найбільше правопорушень здійснюється шляхом шахрайського заволодіння правовстановлюючих документів на частку домоволодіння, квартиру або земельну ділянку та надання державному реєстратору підробленого свідоцтва на право власності на нерухоме майно, отримане внаслідок спадщини", – йдеться у повідомленні Черкаського відділу поліції.

Як повідомляв сайт vikka.ua, троє шахраїв викрадали автозаправки на Черкащині та в інших областях.

  • Facebook