Новини
Архів новин
Оберіть дату

Паніка відміняється: у черкаських школах посади медсестер не ліквідують

 ...
Паніка відміняється: у черкаських школах посади медсестер не ліквідують sumypost.com

У навчальних закладах збираються ліквідувати посаду медсестри. Така інформація почала поширюватися у Facebook.

Батьки схвильовані ситуацією, яка складається. Адже, для повноцінного функціонування шкіл медпрацівники повинні бути обов’язково у всіх навчальних закладах.

"Це необдумане рішення. Без медсестри у нашій школі перебуватиме більше 1500 учнів. Скільки трапляється нещасних випадків у навчальних закладах, дітям інколи стає зле на уроці або піднімається температура. То тепер вчитель має покинути 35 учнів у класі і бігти в туалет або допомагати дитині якось інакше, бо в школі нема медичного працівника", − зазначила у соцмережі черкащанка Тетяна Дробот.

Так, відповідно до повідомлення, посаду медпрацівника у школах почнуть ліквідувати із 4 квітня 2019 року. Тому батьки повинні прийти до навчальних закладів та забрати форму 063 з інформацією про щеплення, щоб передати сімейному лікарю.

Директор департаменту освіти Сергій Воронов у коментарі сайту vikka.ua запевняє, що школи ні в якому разі не залишаться без медиків. На зміну колишнім на роботу братимуть нових, які виконуватимуть ті ж самі обов’язки.

"Це медпрацівники, які все життя були на балансі в штаті охорони здоров’я. Саме МОЗ вирішує їх скоротити. Натомість, ми будемо вводити у власний штат таких самих працівників із такими ж функціями. Реорганізація відбуватиметься із 1 квітня. Тож зараз ми підготуємося та будемо просити додаткові гроші для введення таких працівників в штат нашого департаменту", − повідомляє Сергій Воронов.

При цьому головний освітянин міста зверну увагу на іншу проблему : в багатьох випадках зараз один медик працює на дві школи, і фахових спеціалістів, які б йшли працювати до навчальних закладів, не вистачає. Тому, у зв’язку такою реформою, департамент освіти намагатиметься всі школи в повній мірі забезпечити медичними працівниками, адже без них навчальні заклади повноцінно працювати не можуть.

Директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Олег Стадник на своїй сторінці у Facebook також заперечує правдивість чуток, про те, що посаду медсестри все ж зібралися ліквідувати у навчальних закладах.

Він пояснює: насправді виникла необхідність реорганізації служби в дитячій лікарні відділень, які ведуть дітей у садочках, школах та підлітків. Оскільки 38 тисяч дітей мають укладені декларації із сімейним лікарем або педіатром. Останні й володіють інформацією про здоров'я маленького пацієнта, яка знаходиться в електронній карті. Тому, в разі хвороби, діти йдуть до своїх лікарів і за їхнє обслуговування платить Національна служба здоров’я.

Натомість шкільні та дошкільні педіатри декларацій не укладають. У ситуації, коли з першого липня 2019 року зникнуть "червоні списки" і вузькі спеціалісти теж будуть отримувати кошти за обстеження та консультації від Національної служби, виникає проблема фінансування шкільних педіатрів. Оскільки обстежень і консультацій за результатами обстежень вони не надають.

"Зараз у місті існує серйозна проблема сімейних педіатрів, люди із дітьми в розпачі шукають вільних, а їх немає уже з листопада. Всім лікарям-педіатрам буде запропоновано перейти в педіатричні амбулаторії, де зарплата вдвічі-втричі вища, але там необхідно буде працювати", − повідомив Олег Стадник.

Відтак головний медик Черкас запевнив, що всі дошкільні, шкільні медсестри та фельдшери залишаться на своїх місцях і будуть далі працювати. Також не піднімається питання медичних сестер дошкільних навчальних закладів. Ті знаходяться у штатному розписі освітніх закладів і отримують зарплату там. 

"Наразі обговорюємо із департаментом освіти введення медсестер шкіл і фельдшерів у штат освітніх закладів, так як у дитячих садочках. Ці працівники не будуть скорочені, просто їх переведуть у штат школи, де за рахунок освітньої субвенції фінансуються лише педагоги, всі інші − за кошти міського бюджету. Таким чином , вирішується проблема цих людей, коли зникне медична субвенція", − підсумував директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг.

Як повідомляв сайт vikka.ua, головний медик Черкащини розповіла, як не захворіти на кір.

 

  • Facebook