Новини
Архів новин
Оберіть дату

Радісні фото із мертвим яструбом: черкащани втрапили у всеукраїнський скандал (ФОТО)

 ...
Радісні фото із мертвим яструбом: черкащани втрапили у всеукраїнський скандал (ФОТО)Facebook / Наталя Вишневська

Викладені черкащанином у соціальній мережі фото із убитим птахом викликали суспільний резонанс всеукраїнського масштабу. На світлинах із полювання, де тальнівчани радісно позують із мертвим яструбом, зоозахисники помітили ознаки злочину та навіть звернулися до правоохоронців з вимогою притягнути мисливців до відповідальності.

"Ми вважаємо, що має місце порушення низки природоохоронних та зоозахисних законів України, зокрема Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", Закону України "Про тваринний світ", Закону України "Про мисливське господарство та полювання" та "Правил проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин", – йдеться у зверненні Національного екологічного центру України. Його активісти надіслали очільнику обласної поліції та голові Національної поліції Хатії Деканоїдзе.

Як розповів vikka.ua черкаський орнітолог Максим Гаврилюк, відповідно до Кримінального кодексу України та Кодексу України "Про адміністративні правопорушення", черкащанам загрожує великий штраф або позбавлення волі терміном до трьох років.

"Дуже боляче бачити такі фото. Вбито красивого, вільного хижого птаха. Причому – заради розваги. У розвинених європейських країнах, до стандартів яких ми всі прагнемо, таке і в голову нікому не прийде. Але ці горе-мисливці, напевне, не здогадуються про відповідальність за скоєне", – зауважує Максим Гаврилюк.

Натомість сам чоловік, якого звинувачують у порушенні закону, у тій же соцмережі спростовує звинувачення. За його версією, до смерті птаха вони не причетні.

"Хоч на фото я зі зброєю, ми птаха не вбивали. Я плачу всі збори і податки, офіційно зареєстрований у мисливському клубі. Виходимо на полювання тільки організованими групами зі старшими, які нас навчають культурі полювання. Ми не браконьєри. Ніхто б із мисливців навіть не дав би дозволу мені вистрілити в нього. Рабець був знайдений біля місця полювання мертвим, на що є багато свідків. При детальнішому огляді слідів від куль дробу не виявили. Птах помер за кілька днів до того, як були зроблені фото", – виправдовується черкащанин.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на День міста у Черкасах роздаватимуть безпритульних тварин.

  • Facebook
>