Новини
Архів новин
Оберіть дату

Через засуху на річках Черкащини знизилася водність

 ...
Через засуху на річках Черкащини знизилася водність Facebook / Віталій Постригань

Через бездощовий період на Черкащині відбувається подальше поступове зменшення водності річок. У серпні середньомісячні витрати води були менше 50% норми. Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

Так, на р. Тясмин у серпні рівень води за 60 річний період спостережень був найнижчим і становив лише 145 см. На р. Супій рівень води знизився до відмітки 94 см., що лише на 2 см вище найнижчого за 36 років спостережень, який відмічався у вересні 2016 р.

На р. Гнилий Тікич рівень води становив 268 см., що лише на 3 см. вище мінімального рівня більш як 71 років спостережень, який був зафіксований у вересні 2001 р.

На р. Рось відмічалася складна гідрологічна ситуація. Водність Росі підтримувалася на рівні 20-40% серпневої норми. У створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський, де нижня течія річки Рось – середня місячна витрата води дорівнювала 21% серпневої норми та становила 2,64 м3/с, що є близьким значенням до мінімального за весь період спостережень (2,44 м3/с). Варто відмітити, що у створі цього поста водність зменшилася впродовж серпня на 37%.

Спекотна сонячна погода в поєднанні із забрудненням поверхневої води азотними та фосфорними сполуками сприяла інтенсивному розмноженню синьо-зелених водоростей. При їх відмиранні та на окисно-відновні реакції, що відбуваються у воді, витрачається кисень. Зниження кисню до концентрації менше 4 мг/м3 у поєднанні з високою температурою води ?25ºС, та її хімічним забрудненням, може призвести до замору риби, що і спостерігалося у червні на р. Дніпро цього ж року.

Враховуючи прогноз погоди на вересень, де температура повітря очікується на 1,0-1,5 °С вище за місячну норму, а кількість опадів у межах норми, на р. Рось відмічатиметься режим низької межені, ймовірним є досягнення витратами води критерію маловоддя та утримання близькими до них.

Як повідомляв сайт vikka.ua, цього тижня погода ще потішить черкащан літнім теплом.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook