Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Черкащині почали літати шкідливі плодожерки

 ...
На Черкащині почали літати шкідливі плодожерки cherk-consumer.gov.ua

На Черкащині розпочався літ метеликів ІІ-ого покоління яблуневої сливової плодожерок. Фітосанітари застерігають: ці комахи-шкідники швидко розмножуються. Їхні гусениці можуть поставити під загрозу урожай. З таким супротивником слід рахуватися, зазначають у пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області.

Яблунева плодожерка найчастіше вражає яблуні, але в неврожайних рік також може мешкати на грушах, сливах, абрикосах, персиках. Уражені плодожеркою плоди не тільки втрачають свій товарний вигляд, але і обсипаються, ще не дозрівши. Також яблунева плодожерка розносить на собі віруси і бактерії, сприяючи тим самим розвитку різних захворювань садових дерев.

Зимує плодожерка в корі, плодах та верхньому шарі ґрунту в стані лялечки. Як тільки починають квітнути яблуні, вилітають перші метелики, які вже через 7-10 днів починають відкладати яйця. Літ метеликів триває 1,5-2 місяці.

Через 4-10 днів з них з’являються гусениці, які вже через пару годин ховаються в плодах. Якщо пошкоджене яблуко падає, плодожерка залишає його упродовж 1-2 діб і повертається знову на дерево по стовбуру.

Сливова плодожерка є комахою-шкідником, личинка якої пошкоджує кісточкові культури, виїдаючи м’якоть плодів у сливи, абрикоси, аличі, персика, іноді у вишні та черешні.

Вихід і масовий виліт дорослих комах випадає, як правило, на третю декаду травня або початок червня. Виліт другого покоління зазвичай спостерігається на початку в середині липня. При цьому найбільшу активність метелики виявляють у вечірній і нічний час.

Личинки, як правило, з’являються в період формування кісточки на пізніх сортах сливи. Молоді гусениці прогризають в плодах невеликі отвори (діаметром до 3 міліметрів) і через них проникають всередину. У місці проникнення шкідника зазвичай виділяється камедь, яка застигаючи, набуває форми крапельки.

Перебуваючи всередині плоду, личинка плодожерки починає активно прокладати хід у напрямку до черешка, наповнюючи середину сливи екскрементами і поступово порушуючи процес надходження поживних речовин. В результаті подальший розвиток і визрівання плоду зупиняється, він набуває пурпурного забарвлення і опадає раніше терміну.

Фітосанітари радять: обмежити чисельність метеликів можна, застосувавши феромонні і харчові пастки – приманки, наповнені солодкою рідиною (квас, компот, сік та ін.) з додаванням дріжджів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, жителі села на Черкащині знайшли мінометну міну часів війни.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

  • Facebook
>