Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкаському зоопарку мешкає левиця-довгожитель (ФОТО)

 ...
У Черкаському зоопарку мешкає левиця-довгожитель (ФОТО)Facebook / Черкаський зоологічний парк

Серед тварин, які досить довго прожили в Черкаському зоопарку, слід відмітити самку бізона американського на ім’я Кукла, ведмедицю на ім’я Юля (самка ведмедя бурого камчатського) та левицю на ім’я Гера. Вона народилася 1995 року і прибула до Черкас із Миколаївського зоопарку. Восьмого квітня їй виповнилось 23 роки. Про це повідомляють на Facebook-сторінці зоопарку.

Гера – самка лева африканського, який є найбільшим і найсильнішим хижаком африканської савани, заслужено викликає і страх і захоплення. На відміну від інших представників родини котячих, які ведуть поодинокий спосіб життя (тигри, леопарди, ягуари та ін.), леви живуть не лише поодинці, але й парами та невеликими групами – прайдами. У кожному прайді може бути від 4 до 30 особин. Вожаком прайду є 1-2 дорослих самця. Красені-леви, яких можна бачити в зоопарках, усі без виключення народилися на світ в неволі. На волі в умовах африканської савани, леви живуть від 10 до 15 років. Самці інколи не доживають навіть до 10 років, гинуть під час численних поєдинків з іншими самцями за свій прайд. В умовах неволі леви живуть досить довго. Так, наприклад, самець лева африканського на ім’я Аполлон із зоопарку Гонолулу, в серпні 2007 року помер у віці 22 роки. А його дві сестрички-самки, які народилися разом з ним прожили довше.

За левиними віковими стандартами, Гера із Черкаського зоопарку вже давно пережила свій природний вік і перейшла за межу життя в умовах напіввільного утримання в умовах зоопарку. Але по при все, вона має дуже гарний зовнішній вигляд і досить добре себе почуває, хоч і рухається вже менше.

"Гарному зовнішньому вигляду і довголіттю нашої Гери ми завдячуємо співробітникам зоопарку, які забезпечують гарний догляд і годівлю цієї могутньої тварини. Ми усі сподіваємось, що наша левиця Гера, не зважаючи на вік, ще довго буде радувати нас своєю присутністю, демонструючи свій серйозний ветеранський погляд", – кажуть працівники зоопарку.

Усіх бажаючих запрошують на прогулянку до Черкаського зоопарку, а також відвідати стареньку, але все одно могутню володарку африканської савани левицю Геру.

Як повідомляв сайт vikka.ua, біля входу до Черкаського зоопарку встановлять "хамелеон".

  • Facebook