Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Черкащині зменшилась кількість хворих на сказ тварин

 ...
На Черкащині зменшилась кількість хворих на сказ тварин cherk-consumer.gov.ua

На Черкащині упродовж 2019 року зафіксовано понад 1000  випадків укусів людей тваринами, з них 223 випадки – безпритульними чотирилапими. Хворими на сказ виявилося 59 тварин. Серед них – коти, лисиці, собаки, велика та дрібна рогата худоба.

На сьогодні в області по сказу тварин спостерігається тенденція до покращення епізоотичної ситуації: так, у 2019-ому зареєстровано 53 неблагополучних пункти, що на 36 менше від минулого року. Про це інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Найбільша кількість неблагополучних пунктів спостерігалася у Черкаському, Смілянському, Канівському, Катеринопільському та Уманському районах.

З метою контролю ситуації зі сказом щорічно проводиться безкоштовна антирабічна вакцинація свійських тварин та сільськогосподарських тварин, що випасаються (велика рогата худоба, коні, дрібна рогата худоба).

Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Черкаської області в районах і містах в 2019 році імунізували проти сказу  155 927 собак, 102 565 котів та 1 407 ВРХ.

Також восени в Черкаській області пройшла кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, під час якої над лісовими та польовими угіддями площею 15718 км квадратних було розповсюджено 392 953 принади із вакциною.

Держпродспоживслужба звертає увагу власників тварин: основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцина проти сказу є безкоштовною.  

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанин жорстоко вбив свого собаку.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

  • Facebook