Новини
Архів новин
Оберіть дату

Синоптики Черкащини прогнозують високий врожай ранньої групи зернових

 ...
Синоптики Черкащини прогнозують високий врожай ранньої групи зерновихvilnyansk-rda.gov.ua

Південь України вже жнивує. Цьогоріч на полях Черкащини засіяно близько 250 тис. га ранніх хлібів. Однак погодні умови змусили хліборобів похвилюватися за майбутній урожай.

Досить згадати літньо-осінню посуху торішнього року, квітневі заморозки, часті літні зливи та шквальний вітер. Про це розповідає у Facebook начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Весняно-літня вегетація відбувається за мінливої погоди. А фенологічних розвиток більшості сільгоспкультур наразі в області із випередженням середніх багаторічних строків на 1-2 тижні.

За агрометеорологічними прогнозами, цьогоріч на Черкащині очікується врожай ранньої групи зернових близький до рекордного.

Так, за спостереженнями агрометеорологів, на тестових полях області зерно озимої пшениці скрізь досягло молочної, а на окремих площах південно-східної частини, де вологозапаси ґрунту найнижчі – воскової стиглості та практично готове до збирання. Перехід від воскової до повної стиглості - це чисто фізичний процес і знаходиться в повній залежності від вологості повітря. В середньому цей процес становить 9-10 діб.

За статистикою, впродовж 30-35% терміну жнив, спостерігаються дощові дні в які збирати врожай неможливо. Найбільш складними жнива залишаються за 2004 та 2011 роками, коли опадів за 12-14 діб випало до 40% річної норми.

За синоптичними розрахунками, підсиханню зерна в кінці червня – на початку липня перешкоджатимуть періодичні дощі, тому хліборобам не слід зволікати з початком жнивної кампанії, адже одночасне дозрівання ранніх хлібів, як і торік, створить напруженість в її проведенні.

Розумним вибором буде недопущення спалювання пожнивних решток.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у селі Худяки внаслідок аварії перекинулась автівка.

  • Facebook
>