Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Чорнобаївщині припинили вилучати свиней для ліквідації АЧС

 ...
На Чорнобаївщині припинили вилучати свиней для ліквідації АЧС pushkinska.net

Останній термін вилучення свинопоголів’я в зоні захисту вже минув. Із 20 липня розпочалась кримінальна відповідальність за приховування факту наявності поголів’я свиней в домогосподарствах цієї зони. Про це повідомляють на сайті Чорнобаївської райдержадміністрації.

Наразі в Лящівській територіальній громаді вилучено та знищено 43 голови свиней живою вагою 3 т, у Великобурімській – 304 голови живою вагою майже 11 т.

Великобурімська та Лящівська сільські ради планують розпочати підрахунок  та виплату збитків за вилучених у населення свиней для ліквідації спалаху африканської чуми.

Управлінням Держпродспоживслужби в Чорнобаївському районі проведено клінічне обстеження підозрілих свиней в селі Мирне, відібрано матеріал, який направлено до Черкаської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини. Отримані результати аналізів не підтвердили захворювання на АЧС.

Нині ще одним проблемним питанням є ліквідація спалаху африканської чуми в межах Нижньосульського національного природного парку. Голова райдержадміністрації Валентина Стилик дала доручення відповідним структурам негайно розпочати облік популяції диких свиней.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Чорнобаївщині через АЧС оголосили карантин.

  • Facebook