Новини
Архів новин
Оберіть дату

Під час морозів озимину на Черкащині захистив сніг

 ...
Під час морозів озимину на Черкащині захистив сніг

У цьому році зима на Черкащину увірвалась незвично рано. За попередній період, мінімальна температура повітря 3 грудня становила 20 градусів морозу, максимальна температура 4 грудня – 5 градусів тепла. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Найбільша висота снігу в області теж спостерігалась на початку грудня і становила 22 см в центральних районах області. В період відлиг спостерігався і дощ. Ґрунт слабко зцементований, подекуди відтавав повністю і талі води добре ним поглиналися, насичуючи вологою.

За такої погоди перезимівля проходить без ускладнень. В період морозів ґрунт від охолодження захищав сніг і мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур нижче 5 градусів морозу не опускалась, не створюючи загрозу для перезимівлі. Відлиг хоч і було багато, але рівень температури не дозволив рослинам відновити вегетацію.

За прогнозом синоптиків, найближчі 10 днів характер погоди на Черкащині залишиться мінливим, проте без загрози для зимуючих культур. Після потепління з невеликими опадами у вигляді мокрого снігу та дощу, 11-12 грудня очікуються чергові снігопади, а за ними незначне похолодання.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині висадили понад три гектари сосен.

  • Facebook