Новини
Архів новин
Оберіть дату

На Черкащині існує криниця, яка має тисячолітню історію (ФОТО)

 ...
На Черкащині існує криниця, яка має тисячолітню історію (ФОТО)lis-ck.gov.ua

У Бучацькому лісництві Канівського лісгоспу є славнозвісна Рожена криниця, яка, за переказами, ще пам’ятає князів Київської Русі. Сьогодні це природо-заповідний фонд, яким опікуються лісівники та місцева громада. Знаходиться криниця неподалік Дніпра, у болотистій лісовій місцевості, за 20 кілометрів від Канева. Про це повідомили у Черкаському обласному управління лісового та мисливського господарства.

Джерело ніколи не замерзає та не пересихає. Здавна Рожена криниця вважалася місцем сили, а вода її, як стверджують місцеві та шанувальники, повертає до життя, зцілює хвороби і, зокрема, й жіночі недуги.

Як розповів директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко, повну реконструкцію Роженої криниці здійснили минулого року, надавши їй нового, більш сучасного вигляду. Проте одночасно зберегли усе те, що залишали відвідувачі протягом десятків років у цьому дивовижному місці ­– ікони, вишиті рушники та інші важливі для громади пам’ятні речі. Лісівники почистили саме джерело, зробили накриття, встановили лавки, оновили спуск та інформаційні аншлаги.

Як повідомляв сайт vikka.ua, за чистотою в черкаських лісах стежать треновані дикі тварини.

  • Facebook