Новини
Архів новин
Оберіть дату

Лісівники Черкащини впроваджують сучасні технології у вирощуванні рослин (ФОТО )

 ...
Лісівники Черкащини впроваджують сучасні технології у вирощуванні рослин (ФОТО )lis-ck.gov.ua

Сучасні впровадження у лісовирощуванні використовують на базі Смілянського лісгоспу. Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко зазначив, що стрімкі зміни клімату останніх років призводять до того, що лісівникам необхідно експериментувати, впроваджувати нові, сучасні технології у лісовирощуванні, без яких неможливо виростити продуктивні, здорові ліси. До таких належать: вирощування у сучасних теплицях сіянців із закритою кореневою системою, що дозволяє досягати практично стовідсоткової приживлюваності, використання вологонакопичувачів-абсорбентів для обробки кореневої системи сіянців перед садінням.

Практично на всіх лісових розсадниках, у теплицях функціонують новітні системи зрошування та поливу. З метою зменшення людського впливу на якість садіння лісових культур та доглядів за ними, впроваджується механізоване садіння лісу та механізовані догляди, хімічні догляди.

Особливу увагу приділяють лісівники Черкащини введенню більш посухостійких порід та зменшенню кількості монокультур, а саме – висаджуванню змішаних лісів. Вже зараз у розсадниках вирощують гледичію, сосну палласа (кримську), сосну жорстку, модрину європейську. За спостереженнями останніх років, досить добре почуваються у наших теперішніх посухостійких кліматичних умовах горіх чорний та дуб червоний. Вводяться плодові деревні породи, які забезпечуватимуть стійкість насаджень до шкідників і хвороб: черешня, абрикоса, алича та інші.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у лісництві на Черкащині вирощують стійкі до посухи породи дерев.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook
>