Новини
Архів новин
Оберіть дату

Сім’я черкасця, який за кордоном врятував у ДТП кількох осіб, отримала польське громадянство

 ...
Сім’я черкасця, який за кордоном врятував у ДТП кількох осіб, отримала польське громадянство pravda.com.ua

Черкасець Андрій Сироватський зі своєю дружиною та двома дітьми отримав польське громадянство через героїчний вчинок за кордоном. Історична подія сім’ї із Черкас сталася вчора, 6 листопада. Відповідні документи вони отримали з рук Любуського воєводи Владислава Дайчака.

Про це пише "Польське радіо".

Нагадаємо, що у трагічній аварії, яка трапилась на автостраді А6 біля Щецина 9 червня цього року, українець, який живе і працює у Польщі, ризикуючи власним життям, врятував декількох осіб.

Андрій Сироватський подякував за надання громадянства. Коментуючи червневу подію, він сказав, що свій вчинок, вважав обов’язком, тим, що повинен був тоді зробити.

"За 100 м від себе я побачив великий вибух, а після нього – вогонь, вищий від вантажівки. Я побачив легковик з розбитим заднім вікном, у якому були діти. Як батько і чоловік, я повинен був їм допомогти", - сказав Польській пресагенції Андрій Сироватський, згадуючи трагічні події на автостраді А6.

Любуський воєвода Владислав Дайчак, який від імені президента Польщі Анджея Дуди вручив Сироватському і його родині акт про надання польського громадянства, зазначив, що всі пам’ятають цю трагічну подію.

"Де загинуло 6 осіб, могло загинути більше. Завдяки тобі, Андрію, цьому вдалося запобігти, завдяки твоїй винятковій людській позиції, вдачі, шляхетності, ти показав своїм вчинком, що людське життя – це найбільша цінність", - сказав Дайчак.

Він також додав, що 24 липня 2019 року було подано заяву з проханням про надання польського громадянства для родини пана Андрія і того ж дня Владислав Дайчак звернувся до президента РП з проханням прискорити цю процедуру.

Зазначимо, що з 2016 року черкащанин Андрій Сироватський разом з дружиною Тетяною, дітьми – Олександрою та Дмитром, проживають у Польщі. Спочатку сам Андрій проживав у місті Слубіце, а після того, як його родина приїхала до Польщі, вони оселилися у Стшельцях Краєнських.

Як повідомляв сайт vikka.ua, підліток врятував дитину, яка тонула в глибокому котловані на Черкащині.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook