Новини
Архів новин
Оберіть дату

Одумались?! Черкаські "свободівці" оскаржують передачу 14 млн.грн. скандальному підприємству

 ...
Одумались?! Черкаські "свободівці" оскаржують передачу 14 млн.грн. скандальному підприємству

14 мільйонів на ямковий ремонт менш ніж двох кілометрів дороги. За такі щедрі видатки проголосував черкаський міськвиконком ще 13 вересня. Пізніше з’ясувалось: департамент ЖКК передає кошти ПП "Черкаси-Доргстрой" – підприємству, афільованому із бізнес-структурою скандально відомого Володимира Халая. Про те, кому саме "зливають" чималу суму коштів на ремонт дороги та особливості, днями написав "Інфоміст"

Згідно пункту №2 документу, департамент ЖКК має провести закупівлю послуг без тендеру за переговорною процедурою. В обґрунтуванні застосування саме переговорів на сайті "Проозорро" вказано: залучення іншого постачальника може призвести "до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням". Ремонтні роботи підрядник мав розпочати 1 жовтня і виконати до 31 грудня. 

 

Після оприлюднення інформації в ЗМІ черкаські "свободівці" зі складу МВК, які раніше підтримали це рішення, підготували проект іншого. Те вже має скасувати виділення фінансів. Крім того, поскаржились до Держаудитслужби, аби та здійснила перевірку скандальної закупівлі та вжила заходів для її припинення. Про це у Facebook написав заступник міського голови Юрій Ботнар. Мовляв, саме через цей намір оскаржити рішення від 13 вересня у Черкасах кілька днів не відбувалось заплановане засідання виконкому. Врешті, зібравшись, члени виконавчого комітету не підтримали пропозицію про винесення запропонованого проекту рішення на голосування.

У коментарі vikka.ua секретар міської ради Ярослав Нищик пояснив: проект сумнозвісного рішення 13 вересня був внесений з голосу і назва його була пов’язана з доповненням списку вулиць, які підлягають терміновому ремонту. Тому й проголосували за нього без питань. 

"А про те, що це буде пряма переговорна процедура, в документі нічого не було. Тобто був вказаний пункт закону, згідно з яким має проводитись закупівля, але без якоїсь розшифровки, – пояснив Нищик. – Коли вже, з подачі громадських активістів, почали розбиратись, стало зрозуміло, як саме це має відбуватись.

А вже під час виконкому стало відомо, що в.о. директора департаменту ЖКК Юрій Панченко відкликав заявку на закупівлю з сервісу "Прозорро".

"Чи то на фоні наших дій, чи департамент ЖКК самі "прозріли", незрозуміло, але ця заявка відкликана", – зазначив секретар міськради.

Зазначимо, йдеться про 14 млн.грн з міського бюджету, перерозподіленого на позачерговій виїзній сесії міськради. Ту черкаські обранці на чолі з мером таємно провели в Каневі на Чернечій горі 22 серпня. Тоді суму видатків на поточний ремонт доріг збільшилась з 18 мільйонів до понад 39 млн. 

 

Як повідомляв сайт vikka.ua, керівники черкаських ОСББ вимагатимуть співфінансування на позачерговій пленарці.

 

  • Facebook