Новини
Архів новин
Оберіть дату

"Тут люди не грають, а живуть": фільм, який "народжувався" 10 років, вперше показали у Черкасах (ФОТО, ВІДЕО)

 ...
"Тут люди не грають, а живуть": фільм, який "народжувався" 10 років, вперше показали у Черкасах (ФОТО, ВІДЕО)

17 жовтня у Черкасах відбувся допрем’єрний показ "Чорного Козака". Фільм створювався протягом 10-ти років і вже встиг стати для режисерів "дитиною". До зйомок стрічки було задіяно півтисячну команду ентузіастів, які працювали виключно на громадських засадах. Кошти від прокату підуть на реабілітацію українських воїнів, які отримали поранення під час бойових дій на Сході. Частина коштів буде перерахована у Фонд Девіда Лінча на навчання ветеранів АТО трансцендентальній медитації, передає кореспондент vikka.ua.

Допрем’єрні покази стартували з Черкащини, оскільки її можна сміливо вважати батьківщиною фільму, адже в Легедзино відбувалось знімання, а родом із Умані – казкар, актор та співавтор сценарію Сашко Лірник.

"У нас уже було два невеликих допрем’єрних покази для учасників проекту. Зараз ми його відпускаємо. "Чорний Козак" починає жити своїм життям. Ми його робили з любов’ю 10 років. Сценарій мінявся багато разів. Від невеликого фільму, який ми планували, вийшов повний метр. З’являлися нові герої, сюжетні лінії", – розповідає режисер, автор сценарію, археолог та історик Владислав Чабаненко.

Ідею фільму, як переконують режисери, досягнуто: Україна відчула себе, а люди згуртувались у справжній народ.

"Цей фільм – наша дитина. Коли ми закінчили знімати – з’явилася якась порожнеча, хочеться й далі таке щось робити. Скажу чесно, ще найкращий фільм України, який знятий. Тут люди не грають, а живуть. Це перший український фільм, в якому українців показано не дурнями, не шароварниками, не самогонниками, а реальними героїчними людьми, – розповідає Сашко Лірник. – Ми дуже хотіли, аби Україна відчула себе. Нас завжди показують ззовні чужими очима, а ми цього разу показали своїми. Я помітив на допрем’єрному показі, що заходять люди, а виходить народ. Заради цього варто жити".

Головна героїня фільму Марина Юрчак мріє, аби глядачі мали бажання переглядати його знову і знову. "Я вдячна долі за те, що я була частиною цієї команди", – зазначила акторка.

"Чорний Козак" з’явиться на екранах кінотеатрів України 25 жовтня. Учасники проекту бажають усім приємного перегляду і вже натякають на створення "Чорного Козака 2".

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка знялась у кліпі гурту "KAZKA".

  • Facebook