Політичні новини
Архів новин
Оберіть дату

Ляшко нагадав, чим обернулося для України невизнання Росії агресором у війні з Грузією

 ...

Лідер "Радикальної партії", народний депутат України Олег Ляшко нагадав, що в 2008 році Верховна Рада не захотіла визнати Росію агресором у війні з Грузією. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Історія, яку дуже хочуть забути брехливі політики, але повинні обов'язково пам'ятати українці, щоб знову не наступати на путінські граблі. Сьогодні це виглядає парадоксально, але у вересні 2008 року український парламент не зміг ухвалити жодного рішення щодо війни Росії проти Грузії. Керівник фракції "Наша Україна" В'ячеслав Кириленко наполягав на прийнятті проекту постанови, якою Росія визнавалася агресором і засуджувався напад на Грузію. Але фракція БЮТ категорично відмовилася засудити Росію через агресію проти Грузії навіть у м'якій формі, як це зробив Європейський Союз. Тоді БЮТ відмовився голосувати за відповідну заяву парламенту, а керівник фракції Іван Кириленко навіть публічно заявив, що "агресію почала Грузія". Це стало однією з причин розвалу тодішньої демократичної більшості в парламенті і руйнівного розбрату в проєвропейському таборі. На додаток, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на засіданні РНБО 26 вересня 2008 відмовилася підтримати ряд рішень про підвищення обороноздатності України, зокрема, і щодо збільшення фінансування армії", - написав Ляшко.

За його словами, схожим чином діяв і конкурент Тимошенко за роль головного фаворита Путіна в Україні Віктор Янукович, який на посту Президента України розвалював армію і спецслужби.

""У тому числі призначав громадян Росії міністром оборони України та головою СБУ, чим викликав вкрай руйнівні наслідки для обороноздатності країни, які українцям доводиться відхаркувати з кров'ю сьогодні. Великий українець Максим Рильський колись геніально зауважив: "Хто не пам'ятає минулого, не заслуговує на майбутнє". Тому не забувайте!" - підкреслив радикал.

  • Facebook