Новини
Архів новин
Оберіть дату

В Обленерго пояснили, чому не можуть попереджати про відключення світла (ВІДЕО)

 ...
В Обленерго пояснили, чому не можуть попереджати про відключення світла (ВІДЕО)

Графіки аварійних відключень електроенергії застосовують через 10 хвилин після команди диспетчера центральної енергетичної системи. Тому попередньо повідомити споживачів неможливо. Про це у програмі "Комунальний сектор" розповів технічний директор ПАТ "Черкасиобленерго" Анатолій Гончаренко.

– Ми є частиною об’єднаної енергетичної системи України, тому у нас введені графіки аварійних відключень. Їх мають вводити через 10 хвилин після команди диспетчера центральної енергетичної системи, – розповів Гончаренко.

За його словами, окрім аварійного відключення третього блоку на Запорізькій АЕС, причиною такої ситуації є зупинення вугільних шахт у зв’язку із подіями на сході, відсутність достатньої кількості палива, що власне й призводить до дефіциту потужностей в державі.

Технічний директор не знає, скільки часу триватимуть аварійні відключення.

– Сповістити споживача про відключення не маємо можливості. Якщо ж не виконати графік аварійного обмеження електропостачання, то будуть застосовуватися спецграфіки, за яким відключатимуть цілі підстанції, компанії з магістральних мереж. Тобто будуть погашені не окремі підприємства, а цілі райони, – говорить Анатолій Гончаренко.

Він розповів, що у разі аварійної ситуації перебої у електропостачанні населенню можуть тривати до 24 годин.

Котелень, шкіл, садків та лікарень у графіках не має. У "Черкасиобленерго" запевняють, що вони намагатимуться забезпечити безперебійну діяльність цих установ.

Джерело: Youtube

  • Facebook