Новини
Архів новин
Оберіть дату

Студенти черкаського вишу долучились до наповнення української Вікіпедії

 ...
Студенти черкаського вишу долучились до наповнення української Вікіпедії

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького започатковано пілотний проект наповнення україномовного розділу Вікіпедії студентами та викладачами, повідомляє прес-служба вишу.

Ініціатором цього став ННІ природничих наук, адже протягом лютого у Вікіпедії триває акція під назвою "Тиждень біології", метою якої є написання статей на відповідну тематику.

В університеті відбулася презентація на тему "Вікіпедія – крок в освіту майбутнього", яку представив адміністратор Вікіпедії, методист Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Володимир Крижанівський. Він розповів про історію розвитку Вікіпедії, основні засади її функціонування та правила допису матеріалів до неї.

У рамках Вікіпедії функціонує освітній проект, що дозволяє дописувати студентам матеріали під керівництвом викладачів. Студенти ННІ природничих наук, які зроблять кваліфіковані дописи до україномовної Вікіпедії, отримають додаткові бали (замість написання рефератів, підготовки сповіщень тощо) з відповідних предметів. Кількість отриманих балів залежить від передбаченої програмою предмета кількості балів за аналогічні форми робіт.

У січні 2017 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення органам виконавчої влади вжити заходів щодо реалізації можливості підготовки студентами матеріалів для Вікіпедії.

Довідково: Вікіпедія є найбільшою у світі енциклопедією, яку може редагувати, читати, використовувати кожен. Україномовний розділ Вікіпедії за кількістю статей нині перебуває на 16-му місці серед усіх мовних розділів. Наповнення Вікіпедії дозволяє отримати вільний доступ до знань українською мовою та сприяє поширенню наукових знань.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у черкаському виші почнуть готувати експертів-музеєзнавців.

  • Facebook