Новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах спустили на воду найбільший у місті навчальний катер "Кузьмич"

 ...
У Черкасах спустили на воду найбільший у місті навчальний катер "Кузьмич"

У Черкасах підняли прапор на навчальному катері Черкаського клубу юних моряків "Кузьмич". До цього плавзасіб багато років був у неробочому стані. Гроші на ремонт катера виділили з міського бюджету. Наразі це найбільше судно юних морпіхів. Про поповнення черкаської навчальної флотилії дізнавався сайт vikka.ua.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаського клубу юних моряків Михайло Шитко називає "Кузьмича" флагманом організації.

"У клубі юних моряків катер перебуває з початку 80-х років. Раніше він був номерний. Після ремонту вирішили дати йому ім’я "Кузьмич" – на честь позивного полковника ГУР України В'ячеслава Галви, який загинув під час бойових дій на Сході", – пояснив викладач.

На відновлення катера пішло десь 1,5 року. Основні роботи виконувала черкаська суднобудівна верф.

"До цього катер приблизно 10 років стояв на місці. Його використовували у Клубі для ознайомлення вихованців із внутрішнім оснащенням катерів. Тепер же плавзасіб можна використовувати як буксир або патрульний катер", – розповів Михайло Шитко.

За його словами, у Військово-Морських Сил України таких катерів 4, тож наші учні зможуть на ньому отримувати підготовку та відповідні навички для подальшої служби на подібних суднах.

Як повідомляв сайт vikka.ua, супутникові знімки показали, як зазеленів Дніпро на Черкащині.

  • Facebook