Новини
Архів новин
Оберіть дату

Збір пшениці на Черкащині затримується через нерівномірне дозрівання

 ...
Збір пшениці на Черкащині затримується через нерівномірне дозріванняpixabay.com

Черкащина розпочала жнивувати пшеницю. Але не в повному обсязі, оскільки дозрівання культур пшениці йде нерівномірно. Корективи внесли погодні умови. Про це Kurkul.com повідомив перший віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова Черкаської АФЗ Віктор Гончаренко.

За його словами, частину врожаїв попалила аномальна спека. А частина, де було більше вологи, ще не дозріла. Через це багато компанії відклали збір пшениці. Аграрії очікують дозрівання на всіх площах, щоб розпочати збір врожаю.

"Поки що рано казати про показники врожайності. За повідомленням фермерів, які вже розпочали збір, врожай набагато нижчий, ніж минулого року. Вони розповідають, що в середньому від 3 до 4,5 т/га", – розповів Віктор Гончаренко.

Минулого року показники сягали 5-7 т/га.

Черкащина не очікує високих врожаїв пшениці. Хоча локально де пройшли "розумні" дощі прогнозують непогані показники врожайності і зернобобових, і олійних культур. В ряді регіонів, де дощів не було понад місяць у критичній ситуації посіви кукурудзи та сої.

Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОДА, жнивна кампанія в області стартувала в ті самі дні, що і торік. Площа збирання озимих зернових культур становить 205 тис. га. 

"У цілому за сприятливих погодних умов очікуємо зібрати 4,2 млн т зернових i зернобобових культур", – прогнозують у департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Як повідомляв сайт vikka.ua, протягом липня на Черкащині погода буде не стійкою.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

  • Facebook