Новини
Архів новин
Оберіть дату

"Свободі" закон неписаний": заступник черкаського мера влаштував скандал на засіданні облради

 ...
"Свободі" закон неписаний": заступник черкаського мера влаштував скандал на засіданні облради provce.ck.ua

Скандал, провокація та неконтрольована нецензурна лексика замість дотримання закону. Так на початку цього тижня на засідання обласної виборчої комісії "завітав" заступник міського голови й одночасно обласний депутат Юрій Ботнар. Там комісія мала б розглянути звернення щодо незаконності сумісництва його посад.

Питання порушення Ботнаром закону підняв обранець обласної ради Вадим Гайович. У коментарі сайту vikka.ua він розповів, чому "свободівець" не може обіймати дві посади.

"Це європейська практика. По мірі, як наше законодавство реформується у бік Заходу, що повинно усувати будь-які корупційні ризики, наше законодавство також трансформується. Наразі в законодавстві є норма, яка прямо забороняє поєднувати такі посади, які займає Юрій Андрійович. В тому числі є процедура, передбачена законом, яка вирішує цю проблему", – каже Вадим Гайович.
 

Як депутат облради, він звернувся з вимогою припинення порушення законодавства. Спочатку поінформував керівництво ради. Потім з відповідними довідками й офіційним інформаційним підтвердженням повноважень Юрія Ботнара надав до обласної виборчої комісії, аби та в межах передбаченої законом процедури визнала наступним обраним депутата із тієї ж партії ВО "Свобода".

"Ця ініціатива в жодному разі не направлена проти Юрія Андрійовича, проти партії "Свобода" та немає ніяких політичних мотивацій. Це ініціатива виконання депутатських функцій, які покладені на мене", – зазначає Гайович. Одночасно додає, що нині на комісію відбувається шалений тиск. Її членів залякують.
 

Так, на засідання комісії, за словами депутата, увірвався Юрій Ботнар зі своїми побратимами – дивної зовнішності та без документів.

"Їх було 30-40 осіб, ніхто не представлявся. Сказали, що вони громада. Громада, яка вела себе повністю аморально. Це була поведінка на межі безумства. З матюками, нецензурною лексикою, погрозами. Ботнар би ніколи так не нервувався, якби не знав, що ініціатива з припинення його повноважень є абсолютно законною, – каже Гайович. – За результатами цієї реакції, я роблю висновок, що для Юрія Андрійовича закон не писаний. Закон існує закон тільки для інших, для "Свободи" його не має бути".
 

Звернення мають розглянути члени комісії і з об’єктивних причин прийняти відповідне рішення. Вадим Гайович відправив їм додаткового листа – обґрунтування правової позиції свого звернення. Зазначає, якщо буде спостерігатися тиск і погрози з боку "Свободи" на комісію, – обранець буде звертатись у правоохоронні органи. Залякати ж самого депутата Ботнару не вдалось.

"Дуже прикро, що мій колега за 5 років на відповідальній посаді так і не навчився себе поводити як людина. Як і не навчився працювати в правовому полі", – прокоментував Гайович.
 

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасці підписалися за звільнення одного із заступників мера.

Ми не набридаємо. У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

  • Facebook
>