Новини
Архів новин
Оберіть дату

Ринок праці на п'ять років: які фахівці будуть у тренді на Черкащині

 ...
Ринок праці на п'ять років: які фахівці будуть у тренді на Черкащиніemployerbrand.com.ua

Через кілька місяців в Україні стартує вступна кампанія, а багато випускників шкіл досі не визначилися, з якою професією пов’язати своє життя, щоб гарантовано бути затребуваним після закінчення вузу, повідомляє "finance.ua".

Журналісти розпитали експертів ринку, які "кадри" будуть у тренді в найближчому майбутньому і як правильно обрати спеціальність, щоб не залишитися "за бортом".

За словами директора департаменту розвитку трудового потенціалу Федерації роботодавців України Родіона Колишка, ринок праці завжди безпосередньо пов’язаний з розвитком пріоритетних галузей в економіці.

"Зараз в Україні переломний момент: ми відходимо від сировинної орієнтації. Це пов’язано з тим, що для нас закриваються ринки СНД, а Україна підписала угоду про вільну торгівлю з ЄС. І це вплине на запити ринку праці", — говорить Колишко.

Так, у найближчі кілька років наша країна буде розвивати сектори економіки з високою доданою вартістю (наприклад, переробка сировини). Тому будуть потрібні інженери з автоматизації, які зараз на ринку в крайньому дефіциті. "Ще один світовий тренд — розвиток аграрного сектора. Тож через п’ять років на ринку праці будуть актуальні будь-які пов’язані з цим професії — від звичайного агронома до фахівців у генній інженерії", — говорить Колишко.

За словами експертів, не втратить актуальності і сфера ІТ: "Ми йдемо в мережу, переводимо все більше речей в електронний формат, програмуємо все більше процесів. Тому від фахівців ІТ вимагають все нових і нових навичок, в тому числі і знання нових мов програмування. Протягом найближчих кількох років потреба в таких працівниках тільки зростатиме", — вважає HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крім того, за її словами, затребуваними будуть кухарі, швачки: "Через несприятливу ситуацію у сфері профосвіти сьогодні на ринку — дефіцит робочих професій". Колишко згоден з цією думкою — за його словами, зараз, навіть незважаючи на порівняно непогані зарплати, люди дуже неохоче освоюють "ручні" професії. "Потрібно підвищувати їх престиж. Тим більше що в майбутньому вони перестануть бути чисто робітниками, адже у них вже сьогодні почали проникати елементи ІТ. Приміром, кухарів тепер навчають молекулярній кухні, а прибиральники повинні вміти управляти спеціальними миючими машинами. Такі суміжні професії можуть бути в тренді через п’ять років".

Тим, кому ближче точні науки, фахівці радять вибирати професії механіків та інженерів. "Їх престиж у суспільстві поступово підвищується. Крім того, вони затребувані за кордоном, — каже Колишко. — А враховуючи територіальне розташування України та її інтеграцію в європейське суспільство, в перспективі затребуваними будуть фахівці і працівники туристичної сфери". А враховуючи швидкість розвитку світу, важливим конкурентним навиком стане здатність швидко освоювати нові спеціальності і працювати з великим масивом інформації.

Також експерти настійно радять абітурієнтам не лінуватися, і активно розвивати додаткові навички. Наприклад — вчити мови, менеджмент і все те, що дасть вам можливість виглядати краще на тлі інших претендентів. "Чим більше мов ви освоїте, тим більшими будуть шанси знайти роботу в тій же Європі", — впевнена Тетяна Пашкіна.

Як повідомляв сайт vikka.ua, із травня черкаські бюджетники отримуватимуть більшу зарплату.

  • Facebook