Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкащина – лідер з аномально теплої погоди

 ...
Черкащина – лідер з аномально теплої погоди nochdobra.com

Протягом тижня погода вражає аномальним теплом. В окремі дні температура не тільки на Черкащині, а й по Україні була найбільш теплою в Європі. Така погода зумовила відновлення активної вегетації зимуючих культур та вже подовжило її на тиждень.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Корисним для озимини таке тепло було лише у поєднанні з достатнім зволоженням ґрунту. Це стосується частини площ південного сходу області, де дощів з початку осені випало найбільше – 60 мм та достатні вологозапаси ґрунту зберігаються з початку жовтня. Лише там озимина мала можливість підрости та зі збереженням теплої погоди надалі, навіть зможе набути нормального для зимівлі стану - фази кущіння.

На більшості ж площ в області складається аномальна ситуація для озимини перед входом в зиму. Окремі господарства навіть такі площі встигли переорати та засіяти заново, що є ризиком для кінця осені. За такої погоди, Черкащина залишається й найсухішою в країні, з найбільш посушливою осінню за останні 30 років.

Атлантика продовжує дарувати тепло. В передній частині чергового циклону із північного заходу дмуть південні вітри, які постачають на Черкащину повітряні маси субтропічного походження. Адвекція тепла становить +6..+8 градусів. Тому температурний фон у вихідні знову зросте.

Підвищенню денної температури сприятимуть і сонячні прояснення. Температура повітря вночі становитиме 5..10 градусів тепла, вдень 17-19. Протистояння антициклону зі сходу виключає суттєві опади, але зумовлює помірний вітер. Вночі та вранці очікуються тумани.

На початку нового тижня вітер послабшає, стане дещо прохолодніше. Температура вночі 3..8 тепла, вдень 10..15. Суттєві опади малоймовірні.

Як повідомляв сайт vikka.ua, густий туман окутає Черкащину.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

  • Facebook