Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаське "межигір'я": новий господар, ціна оренди, плани забудови

 ...
Черкаське "межигір'я": новий господар, ціна оренди, плани забудови

У продовженні матеріалу про так звану "дачу Андрєєва" читайте про нюанси конкурсу на право оренди резиденції, хто віднині нею володітиме, можливі лижні гірки на місці "межигір’я", а також картини і каністри з коньяком екс-губернатора Тулуба.

Першу частину статті з ексклюзивними фото з середини дачі дивіться ТУТ.

21 січня 2015 року Черкаська обласна рада дала добро на оренду "дачі Андрєєва". А вже у квітні відбувся конкурс на право оренди цього черкаського "межигір’я". Як відомо, балансоутримувачем об’єкту було комунальне підприємство "Готельний комплекс "Дніпро". При цьому земля під дачею, а це 5,3 гектари, перебуває у власності міста.

Загалом узяти участь у конкурсі виявило бажання три претенденти, одного з яких згодом не допустили через невідповідність умовам.

"Під час оголошення конкурсу на оренду ми вирішили провести його в три етапи, – розповідає vikka.ua перший заступник голови Черкаської облради Наталія Кравцова. – Виставили свої умови. По-перше, щоб виплатили відразу за 6 місяців оренди аванс, причому ще до підписання договору. А друге – вони мали надати всі документи, що підтверджують їхню платоспроможність (депозитні договори, договори-поруки від інших фірм тощо), хоча цього й немає в методиці".

На одному з етапів конкурсу "відсіяли" ПП "Гостинний двір" черкаського підприємця Олександра Чуприни, який орендував дачу багато років до приходу в область донецького ставленика Сергія Тулуба.

В облраді пояснили vikka.ua, чому не допустили Чуприну до конкурсу на право нової оренди.

"Він прийшов і виставив свої умови, – говорить завідувач сектором орендних відносин обласної комунальної власності виконавчого апарату Черкаської облради Ніна Нелезенко. – Хотів, щоб аванс за перші 6 місяців йому пішло в рахунок невід'ємних поліпшень, які він ще "100 років" тому там проводив, хоча вони не узаконені".

"Бо коли його звідти відселяли ще в 2011 році, то навіть тоді він не звертався, щоб їх відшкодували. Тобто скрізь про це кричав, але ніде позовів щодо цього немає. Оскільки він сам прекрасно знає, що в нього документи не оформлені належним чином", – заявила чиновниця.

Вона також додала: "По-друге, згідно з Цивільним кодексом, він має право на відшкодування невід'ємних поліпшень тільки протягом 1 року, а пройшло вже 4 роки. Це тільки говорить про те, що в нього платоспроможності взагалі немає".

Сам Олександр Чуприна, якого напряму пов'язують із колишнім губернатором Вадимом Льошенком, стверджує, що "майно попереднього орендаря ПП "Гостиний двір" майже у повному обсязі вивезено за вказівкою голови ОДА (Тулуба – vikka.ua.) комунальним підприємством "Управління по експлуатації будинку рад", фактично вкрадене".

"Ні Кравцова, ні інші посадові особи облради не здійснили заходи по його поверненню законному володарю", – заявив підприємець.

Він також запевняє, що "невід'ємні поліпшення попередній орендар не забирав, і що вони були задекларовані, згідно з чинним законодавством".

"Керівниками балансоутримувача та управління власності було здійснено посадовий злочин і не відображено це в балансі. За це повинні нести відповідальність бувші та нинішні керівники облради, зокрема і "великорозумна" Кравцова", – вважає Чуприна.

 

Новий орендар черкаського "межигір'я"

Отож, стартував конкурс із розміру оренди в 40 751 грн на місяць. А переможцем торгів стало приватне підприємство "Міськбуд-плюс", яке запропонувало 44 500 грн на місяць.

В облраді повідомили: термін оренди становить 5 років без права подальшого викупу, аванс за перші 6 місяців – 267 тисяч грн – вже отримано.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ПП "Міськбуд-плюс" зареєстровано 07.09.2005 року, юридична адреса підприємства – м. Черкаси, пров. Красіна, 25. Розмір статутного капіталу фірми – 1000 грн.

Основним видом діяльності підприємства вказано "інша діяльність у сфері спорту". Керівником підприємства з 1 лютого 2014 року вказується "Мороз Олександр Васильович".

Однак найцікавішою у цій ситуації видається персона засновника ПП "Міськбуд-плюс" – Бацуровська Анастасія Олександрівна.

Із відкритих джерел в Інтернеті випливає, що на таке ж прізвище, ім'я та по-батькові, крім ПП "Міськбуд-плюс", зареєстровано ще щонайменше 5 різних фірм, причому більшість – у столиці.

А саме:

ТОВ "Міжнародні транспортні перевезення", дата реєстрації – 11.11.2008, м. Київ, вул. Лумумби, 21;

ТОВ "Казахський торговий дім", дата реєстрації – 10.11.2008, м. Київ, вул. Суворова, 4/6;

ЗАТ "Фінансово-промисловий консорціум "Інтерпроменерго", дата початкової реєстрації - 08.04.1996, дата поточної реєстрації – 10.11.2008, м. Київ, вул. Суворова, 11, кв. 232;

ТОВ "Український промислово-фінансовий консорціум", дата початкової реєстрації - 24.10.2000, дата поточної реєстрації – 10.11.2008, м. Київ, вул. Суворова, 4/6;

ПП "Фірма "Агро-поліс", дата реєстрації – 22.03.2011, Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок, вул. Дахнівська, 21.

До речі, з останньою у цьому переліку фірмою нещодавно у Черкасах був скандал. Колишній депутат міськради від Партії регіонів Андрій Ковальчук, якого пов'язують із "Агро-полісом", телефоном погрожував прямою розправою журналісту телеканалу "ВІККА" Валентинові Чернявському та членам його сім'ї.

Само ж ПП "Фірма "Агро-поліс" засвітилася у скандалі, коли планувало забудовувати прибережно-захисну смугу р. Дніпро у Черкасах, площею понад 16 га і вартістю землі 3,7 млн грн.

Улітку 2014 року суд на вимогу прокуратури скасував рішення виконкому Черкаської міськради, яким передбачалося будівництво вказаним підприємством котеджів на землях водного фонду, а саме на захисній дамбі Кременчуцького водосховища, яка є державною власністю. Суд зобов’язав ПП повернути землю територіальній громаді міста.

 

Негласний господар "дачі Андрєєва"

В облраді стверджують, що перестрахувалися і отримали від підприємства-переможця конкурсу документи, які підтверджують його платоспроможність.

"Фірма, яка перемогла, надала документи від сусідньої фірми, в якої ми перевіряли обороти. Вони дійсно дозволяють платити щомісячну оренду", – запевнила Наталія Кравцова.

Цією фірмою-поручителем виступила черкаська будівельна фірма ПП "Черкасбуд-плюс", зареєстрована наприкінці 2006 року зі статутним фондом у 3 млн грн. Юридична адреса – м. Черкаси, вул. Різдвяна, 124.

У держреєстрі засновниками вказаного підприємства значаться Діский Роман Валерійович, Гутівський Валерій Миколайович, Мишалов Віталій Володимирович і Похилюк Микола Васильович.

Нагадаємо, саме ПП "Черкасбуд-плюс" мало намір побудувати на землях рекреаційного призначення мийки для автомобілів і ресторан (на вул. Козацька), та 18 серпня 2014 року міськрада скасувала їй видавання містобудівного обґрунтування.

Та в облраді кажуть, що особливо не переймаються, хто новий орендар і що буде робити з дачею, аби лишень не займався там протизаконною діяльністю, не руйнував майна та вчасно сплачував орендну плату.

"Три головні моменти, які нас цікавлять: вчасно сплачена орендна плата, використання майна за цільовим призначенням (тим, яке вони прописали під час конкурсу) і збереження об’єкту в належному стані", – наголосила Ніна Нелезенко.

Вона також запевнила, що під час цього терміну оренди (5 років) "час від часу заходитимуть на об’єкт і перевірятимуть його стан".

 

Що планується на місці дачі

Метою використання дачі орендарем вказано "облаштування місця відпочинку".

"Узагалі, на скільки я розумію, у них у планах було побудувати готельно-розважальний комплекс, адже вони хотіли зробити там лижну базу, – говорить Кравцова– Але, у зв’язку з ситуацією, що склалася з економікою в країні, вони думали прощупати цю ситуацію, а потім уже остаточно сказати, буде там ця база чи ні, чи окупиться вона їм тощо".

"Мені сказали, що хотіли там організувати зимові атракціони, гірки тощо, але подивилися, і, скоріше всього, мабуть, це буде неадекватно. Тому, кажуть, буде щось у тому ж дусі, але, напевно, вже не зимовий вид спорту", – уточнила вона.

За словами першого заступника голови облради, коли вже в орендаря буде проект, то він має його погодити з балансоутримувачем об'єкту.

"А знести дачу, наприклад, вони теж не мають права, це хіба що після відповідного рішення облради", – припустила Кравцова.

Водночас вона допустила можливість здавання в суборенду частини резиденції.

"Вони можуть здавати дачу в суборенду, попередивши про це нас, але за ціну, не вищу, ніж вони платять балансоутримувачу", – пояснила чиновниця.

Зв'язатися з орендарем нам не вдалося.

Водночас, як повідомив vikka.ua один із охоронців черкаського "межигір’я", на дачу під час його зміни вже приїздили люди, що представилися новими орендарями. Вони, за його словами, оглянули територію та будинок усередині.

 

Перспектива продажу резиденції

Як повідомила vikka.ua Наталія Кравцова, "дачу Андрєєва" хотіли привласнити, оцінивши за копійки.

"Держмайно її оцінило правильно – разом із землею більше 5,3 млн грн. А хотіли зробити так: за два аукціони її не купили, і депутатський корпус кричав – уцініть її, і продайте за 2 мільйони. Я сказала, що лише тоді, коли мене не буде на цій посаді. Щоб потім казали, що ми втратили дачу. І це при тому курсу валют. 5,3 гектари, на березі Дніпра, з актом постійного користування… Я сказала – ні. Знімайте з продажу, ми її збережемо і здаватимемо в оренду на вигідних умовах", – розповіла вона.

"Нині ж за оренду йтиме приблизно 600 тисяч грн у рік, тобто і дача залишається області, і доходи йтимуть комунальному підприємству. А за 5 років – це більше 3 млн грн від оренди", – підрахувала чиновниця.

Протилежної думку дотримується депутат обласної ради Любов Майборода. Вона вважає, що цю дачу здавати в оренду було недоцільно.

"Я особисто займалася цією дачею вже років із 5, і була на ній, коли вона ще належала Чуприні. Вважаю, що ті 120 тисяч, які вони платять до обласного бюджету за рік – це смішні гроші, копійки й узагалі ніщо. Аналогічну дачу у Львові продали за 28 мільйонів. Хай би в нас не така сума була, але я наполягала на тому, щоб вона продавалася з аукціону", – зазначила в коментарі vikka.ua депутат.

"Вважаю, що це було підкилимне рішення для того, щоб віддати дачу потрібним людям особисто пані Кравцової. Окрім збитків, ці гроші (від продажу об’єкту – vikka.ua.) можна було б направити на медикаменти, лікарні, школи, садки тощо", – припустила Майборода.

За її словами, в оренду взагалі небезпечно віддавати, тому що орендар може "вкласти" певну суму в ремонт, і потім вимагати приватизації цієї будівлі.

"Така схема відпрацьована в Україні вже на 100 %. Це таємна, прихована приватизація за безцінь таких от об’єктів. Так і на цій дачі, думаю, буде зроблено якийсь ремонт, написано актів на невідому, надуту суму грошей, і потім, коли рано чи пізно постане питання про її приватизацію, то та людина, яка зараз її орендує, зможе цю дачу собі приватизувати за безцінь", – вважає вона.

Депутат також розповіла, які свої речі повивозив екс-губернатор Тулуб із цієї дачі.

"Коли я бачила на дачі речі Тулуба, то це були його картини, також стояли каністри з коньяком – це він із собою забрав. А що стосується решти, то ні. Воно належало Чуприні, і там якогось великого пограбування не відбувалося", – резюмувала Майборода.

 

Анатолій Бабак, vikka.ua

Фото з дачі: Ігор Бутенко, для vikka.ua

 

  • Facebook
>