Новини
Архів новин
Оберіть дату

Аномальна спека буде на Черкащині протягом робочого тижня

 ...
Аномальна спека буде на Черкащині протягом робочого тижня vn.20minut.ua

З 5 червня розпочалося метеорологічне літо, тобто відбувся стійкий перехід середньодобової температури повітря через +15 градусів у бік підвищення. Літо прийшло із затримкою на три тижні. Найпізніша дата його початку – 8 червня 2001 р.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

Саме сьогодні, 9 червня, у нашому регіоні стартував купальний сезон. Вода у Дніпрі прогрілася до +18º, що на 17 днів пізніше середньої дати початку купального сезону за останні 30 років. Найбільш пізня дата початку купального сезону – 11 червня того ж 2001 р.

Погода була сприятливою для активного росту та розвитку всіх рослин, але одночасно і для розвитку та поширення грибкових хвороб, шкідників та бур’янів. Тому вже зараз потрібно подбати про обробку садів від шкідників.

Показник горимості у лісах області швидко зростає і вже завтра встановиться високий 4 клас пожежної небезпеки, який до кінця тижня підвищиться до надзвичайного 5 класу. Тож дотримуйтеся правил пожежної безпеки.

За прогнозом, малорухомий антициклон продовжує закачувати на Черкащину сухе та розжарене повітря з Туреччини. Тому, до кінця робочого тижня утримається суха, аномально-тепла погода, з дуже теплими ночами близько +20º, та зі спекою вдень +30..+32º. Таке тепло не характерне для початку літа. Зміни у синоптичній ситуації на нас чекають у вихідні. Активізується грозова діяльність, випадатимуть дощі, спека дещо спаде.

Спека на фоні червневого зростання висоти сонця негативно впливає на самопочуття та здоров’я людей, тому знаходитися на пляжі краще зранку, або після 16 годин. Обов’язковою деталлю гардеробу має бути головний убір та сонцезахисні окуляри. Пийте більше чистої прохолодної води.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасці просять запустити ранкові маршрутки.

 

  • Facebook
>