Новини
Архів новин
Оберіть дату

Фірми, які хочуть інвестувати в забудову полігону, мають борг у 34 млн і майно в заставі (документ)

 ...
Фірми, які хочуть інвестувати в забудову полігону, мають борг у 34 млн і майно в заставі (документ)

Приватні будівельні фірми, які фігурують останніми тижнями в скандалі навколо землі на колишньому військовому полігоні Черкас, мають мільйонні борги і чимало майна в заставі.

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Черкаської області від 28 липня 2014 року, текстом якого володіє vikka.ua.

Зокрема мова йде про ПрАТ "Експоінвест" та "Багатогалузеве об'єднання "Інтербуд" Української спілки ветеранів Афганістану, директором яких є екс-депутат міськради, підприємець, Ігор Калашник.

Як стало відомо із вказаного рішення суду, ці дві фірми мали борги перед ПАТ "Укрінбанк" у сумі майже 34 мільйони гривень. Судова тяганина між фірмами і банком триває ще з кінця 2012 року. Зрештою, будівельні компанії програли суди всіх інстанцій, результатом чого стало накладення арешту на їхні рахунки.

Проте сторони домовилися про укладення мирової угоди, яку й затвердив Господарський суд Черкаської області 28 липня. В угоді йдеться про те, що замість 34 млн грн. закладається майно і землі підприємств.

"У рахунок погашення боргу ПрАТ "Експоінвест" і "БО "Інтербуд" УСВА передають, а ПАТ "Укрінбанк" приймає у власність таке майно", – йдеться в документі.

Зокрема,"незавершені будівництвом приміщення соціально-побутового обслуговування", площею 3303,3 кв. м, ринковою вартістю приблизно 20 млн грн. і "майнові права оренди земельної ділянки", площею 5898 кв. м по вул. Героїв Дніпра, 61, 63. Власником цієї земельної ділянки є Черкаська міська рада, а орендарем - "Інтербуд".

А також – "приміщення магазину", площею 621,2 кв. м, по вул. Гагаріна, 77, ринковою вартістю майже 5,2 млн грн.,"приміщення міні-поліклініки", площею 442,7 кв. м, по вул. Гагаріна, 77, 79, вартістю близько 2,6 млн грн., "приміщення відділення зв’язку", площею 97,8 кв. м, по вул. Гагаріна, 73, вартістю 810,5 тисяч грн.

Відповідно до мирової угоди, продати своє закладене нерухоме майно будівельні підприємства зобов’язані до 31 грудня цього року.

Нагадаємо, саме ці дві фірми претендують на майже 10 га землі на Черкаському полігоні, де мають намір інвестувати кошти у забудову котеджів. Про це сайт vikka.ua повідомляв у матеріалі "Що буде з полігоном: котеджі, висотки чи смітник" (частина 1 і частина 2).

За оцінкою експертів, щоб звести котеджі, а також підвести інфраструктуру (електромережі, труби водо- та теплопостачання, дороги тощо) необхідно понад 100 млн грн., тому не зрозуміло, звідки у БО "Інтербуд" та "Експоінвест" кошти, коли майно підприємств перебуває в заставі.

У міській раді зазначають, що з 28 липня (дата підписання мирової угоди) і донині вказані будівельні фірми не подали документів до міськвиконкому щодо переоформлення земельної ділянки в майже 6 тисяч кв. м, які перебувають у заставі банку. У зв'язку з цим у мерії побоюються, що згодом права на будівництво котеджів на 10 га землі на полігоні можуть перейти в заставу до банку і місто втратить контроль за розбудовою території.

Наше видання продовжить розслідування цієї скандальної теми. Усім сторонам справи буде надано слово.

  • Facebook