Новини
Архів новин
Оберіть дату

"У кольорах живе її душа": у Черкасах відкрилась виставка відомої художниці (ФОТО)

 ...
"У кольорах живе її душа": у Черкасах відкрилась виставка відомої художниці (ФОТО)

Натюрмори, насичені яскравістю, соковито-зелені пейзажі й неймовірні фантасмагоричні сюжети… Все це переплелось у картинах черкаської художниці Олени Руднєвої. Її персональна виставка "Калейдоскоп стилів" із понад трьох десятків живописних робіт стартувала напередодні в Черкаському обласному художньому музеї. Поринули у вир прекрасного і кореспонденти vikka.ua.

Вихованиця Черкаської дитячої художньої школи ім. Д.Нарбута, нині мисткиня працює в стилях змішаного реалізму та імпресіонізму. Проте, каже, постійно працює над власним розвитком і самовдосконаленням, вчиться технік відомих митців, а надихається природою, емоціями та найближчими людьми.

"Тут зібралось кілька років мого натхнення. Це різні періоди в житті, якісь переживання, музика, кохання, подорожі, аромат маминих квітів та неймовірний смак її випічки – дуже багато факторів впливає на зародження й виношування у мене картини, – зазначає художниця. – Адже кожна робота – це окрема історія".
 

Одні полотна, переповідає, створює дуже швидко – за два-три дні, а над іншими працює іноді й по півроку. Відтак, її живописні полотна експонуються й знаходятьяс в приватних колекціяї по всьому світу: Німеччина, Італія, Канада, Англія, США, Австралія, Франція. Олена Руднєва часто бере участь у художніх акціях і охоче допомагає благодійникам.

В Україні ж виставки художниці проходять раз на п’ять років. Але кожна виставка, переконує художниця, варта такого тривалого визрівання. Адже заряджає, несе світло й емоції, а ще – дає величезний поштовх і мотивацію. 

До слова, цьогорічного "Калейдоскопу стилів" у художньому музеї могло б і не бути. Адже виставка організована спонтанно й несподівано. Усе – завдяки близькій подрузі Олени. Та буквально взяла мисткиню за руку й відвела до музею. Жінка каже, не може спокійно спати, коли така краса ховається в майстерні, а не експонується в музеї.

Однак найбільше за підтримку художниця дякує рідним: коханому чоловіку, мамі й покійному батькові – відомому поету Сергію Руднєву. Олена досі щемливо цитує рядки вірша, написаного татом до доньчиного Дня народження:

"Схвильований, здається, не на жарт. У кольорах живе її душа…" Саме поєднання маминої терплячості з татовим талантом й дали свої плоди – я вийшла в них творчою душею. І зараз часточками цієї душі я ділюсь з людьми через свої роботи".
 

Діятиме персональна виставка Олени Руднєвої в стінах Художнього музею  до 9 червня 2019 року.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка прославилась на європейському просторі іграшками ручної роботи.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

  • Facebook