Новини
Архів новин
Оберіть дату

Воювати із сусідами набагато складніше, ніж цього уникнути – психолог

 ...
Воювати із сусідами набагато складніше, ніж цього уникнути – психологgazeta.ua

У черговій програмі "Дійові особи" в ефірі телеканалу "ВІККА" говорили на тему "Сусідські війни". На запитання ведучого: "Якщо сусідської війни не уникнути, то як краще її вести" психолог Тетяна Яненко відповіла, що потрібно знаходити ефективні способи взаємоіснування.

"Сусіди – це люди, яких ми не обираємо, тому потрібно знаходити ефективні шляхи вирішення для поліпшення взаємовідносин, взаємоіснування, хоч це подекуди дуже складно з деякими людьми. Вести боротьбу набагато складніше, ніж її уникнути, або перед тим робити якість профілактичні дії", – говорить психолог.

Серед факторів, які провокують сусідські війни, психолог назвала вік сусідів, інтереси, приналежність до різних соціальних прошарків. Другий фактор – це діти у родині чи родини, сусіди, які доглядають тварин.

"На мою думку, більшість конфліктів, які переростають у війни виникають через психологічні проблеми людей, які їх провокують. Тому що їх можна вирішити поступово, конструктивно, більш-менш компромісно. Дуже часто трапляється, що причину для конфлікту на пустому місті можуть роздувати самотні люди чи особи з певними проблемами", – вважає Тетяна Яненко.

Тому із сусідами потрібно намагатися поводити себе ввічливо та вчитися досягати компромісних рішень.

  • Facebook