Новини
Архів новин
Оберіть дату

"Коробку передач міняли прямо під час змагань": черкаські автогонщики підкорюють національні траси

 ...
"Коробку передач міняли прямо під час змагань": черкаські автогонщики підкорюють національні трасиБорщенко Євгеній (ліворуч) та Павло Копилець

Адреналін, амбіції, сталеві нерви та злагоджена командна робота. Таким набором можуть похвалитися черкаські автогонщики, які представляють область на перегонах та змаганнях в Україні. Про черкаський автоспорт та досягнення місцевих автоспортсменів дізнавався сайт vikka.ua.

Автогонщика Євгена Борщенка можна назвати чи не найдосвідченішим чинним автоспортсменом Черкас. Він 9 разів виборював Кубок України з картингу. У цей спорт черкащанин прийшов із зовсім юних років – по закінченні восьмого класу. Згодом, за словами самого спортсмена, він залишив картинг, до перегонів долучався лише як глядач.

Фото Facebook / Євгеній Борщенко

"Під час перегляду ралі в Ялті познайомився з черкащанином, який теж захоплюється цим видом спорту. Це був Павло Копилець. Він спонукав мене спробувати себе у таких перегонах. Це було років п’ять тому. Відтоді їздимо разом як екіпаж – перший та другий пілот", – розповідає черкащанин.

Фото Facebook / Євгеній Борщенко

В арсеналі Євгена Борщенка вже більше 10 призових місць на чемпіонатах України. "За правилами у ралі окремо відбувається залік пілотів, окремо – штурманів, тобто других пілотів. На початку листопада пройде кінцевий етап чемпіонату України з ралі у Херсоні. Будемо брати участь у ньому", – зазначив автоспортсмен. 

Фото Facebook / Євгеній Борщенко

Цьогоріч він за набраними очками вже здобув перемогу у своєму класі як другий пілот. Саме штурмани відповідають за організацію маневрування на трасі. Напередодні перегонів команди проїжджають маршрут і складають карту дороги. Під час самих перегонів штурман орієнтує першого пілота щодо особливостей дороги, який, у свою чергу, їде майже наосліп. Наразі, саме у такій ролі напарнику Євгена Борщенка Павлу Копильцю ще доведеться поборотися за першість на херсонських трасах.  

Поки досвідчені спортсмени готуються вкотре показати себе на південних трасах України, у Черкасах очікують на проведенням фіналу Кубку Автомобільної Федерації України з автомобільного слалому.

Фото Facebook / Андрій Яроменко 

Один із учасників та організаторів перегонів – керівник автомобільного клубу "Черкаси" Андрій Яроменко.  "Цього року здобув два другі місця на чемпіонаті України з автокросу. Також маю близько 10 призових місць у змаганнях з автомобільного слалому", – повідомив автоспортсмен.

Фото Facebook / Андрій Яроменко (на фото – праворуч)

Крім того, він посів друге місце у своєму класі на чемпіонаті України та на Кубку Європи у 2013 році.

До речі, саме той рік черкаські автоспортсмени вважають розквітом автомобільного спорту в Україні.

Фото vk.com / Павло Малов

"На чемпіонат до України приїздили екіпажі з декількох країн. Всього у перегонах тоді брали участь 70 авто. Цьогоріч до чемпіонату приїхали всього 19 екіпажів", – розповів Георгій Малов, який займається у Черкасах підготовкою авто до перегонів. Чоловік знає, як переробити будь-яке авто на гоночне і вже декілька років опановує міні-траси України у складі черкаських команд.

"Авто до перегонів готується цілий рік. Після участі у заїздах воно розбирається майже до гвинтика та збирається заново на СТО. Тому що і днище пробивається, і важелі гнуться і коробки ламаються. Якось міняли коробку передач на авто прямо під час змагань", – каже автомеханік.

В його СТО готуються авто як для місцевих спортсменів, так і для гонщиків з Київщини та Донбасу.

Любов до швидкісних авто він передав синові Павлу, який наразі є відомим в Україні учасником перегонів.

"Він сів за кермо гоночного авто у 14 років. Брав участь у черкаському драг-рейсингу. Згодом змагався і у ралі. Це були перегони закритого типу. Йому ще не було 18 років і він не мав водійського посвідчення. Зате за результатами перегонів можна було отримати ліцензію спортсмена пілота без проходження курсів навчання", – пояснив Георгій Малов.   

Наразі Павло Малов є постійним учасником українських міні-ралі по локальним трасам. Черкаський автоспортсмен неодноразово приходив до фінішу першим. Двічі перемагав на етапах Кубка України. Вигравав "Ралі Куяльник".

Фото vk.com / Павло Малов

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах визначать найкращих автоспортсменів України.

  • Facebook