Новини
Архів новин
Оберіть дату

Цього року на Черкащині виявили 6 випадків рідкісної хвороби

 ...
Цього року на Черкащині виявили 6 випадків рідкісної хвороби pogliad.ua

За 10 місяців цього року на Черкащині зареєстровано 6 випадків захворювання на дирофіляріоз: м. Черкаси – 3 випадки та по 1 випадку у м. Умань, Кам’янський та Чигиринський райони. Про це повідомляє прес-служба лабораторного центру МОЗ України в Черкаській області.

Дирофіляріоз – трансмісивний антропонозний гельмінтоз, спричинений нематодами роду Dirofilaria, який супроводжується тяжкою патологією всіх систем організму, включаючи головний мозок і очі. Основним облігатним хазяїном інвазії вважаються м’ясоїдні ссавці (собаки, коти, лисиці, тощо), переносники і проміжні хазяї комарі різних видів. На дирофіляріоз також хворіє людина, яка безпосередньо від собак і кішок не заражається. Назва захворювання перекладається з латинської як "зла нитка" і означає глистну інвазію, що передається через кров після укусу інфікованого від собаки комара.

На території Черкаської області захворюваність на дирофіляріоз почала реєструватися з 1999 року. За останні 10 років спостережень зареєстровано 77 хворих.

Раніше про таке захворювання в Україні ніхто не чув, його й досі вважають рідкісним і асоціюють із суто тропічною недугою. Однак останніми роками в Україні спостерігають стійку тенденцію до росту захворюваності на дирофіляріоз. Це пов’язано зі збільшенням кількості бродячих тварин, погіршенням санітарних умов, відносним потеплінням клімату й активізацією переносників.

Як повідомляв сайт vikka.ua, кількість хворих на кір на Черкащині збільшується.

  • Facebook