Новини
Архів новин
Оберіть дату

У місцях позбавлення волі на Черкащині порушують права людини

 ...
У місцях позбавлення волі на Черкащині порушують права людини

У Черкаській області 70% випадків порушень прав людини фіксують у місцях позбавлення волі. Про це в коментарі УНН-Центру повідомила регіональний представник уповноваженого ВРУ з прав людини Леся Валяєва.

За її словами, найбільше права людини порушують у місцях несвободи: слідчих ізоляторах, в'язницях, психіатричних закладах, будинках-інтернатах, притулках для громадян похилого віку та інших закладах.

З місць позбавлення волі, приміром, звертаються зі скаргами щодо застосування сили або тиску за допомогою інших методів: ненадання належної медичної допомоги чи мобільного зв'язку з рідними.

"Є люди, які дійсно потребують допомоги. Але є й ті, які маніпулюють, щоб скоротити термін ув'язнення чи арешту. Можуть симулювати проблеми зі здоров'ям", – розповіла Леся Валяєва.

Вона також зазначила, що чимало скарг надходить від активістів стосовно проблем з доступом до публічної інформації. Крім того, звертаються щодо оприлюднення персональних даних без згоди особи. Усі інші справи, за її словами, є унікальними.

"Був випадок квартирного рейдерства щодо бабусі, вона залишилася без дому. Нещодавно звернувся хлопець, якому відмовили видати паспорт у зв'язку з відсутністю прописки, хоча це є не обов'язковим для отримання документу. Зараз через це він не може зареєструватися на ЗНО", – розповіла посадовець.

Як повідомляв сайт vikka.ua, за побиття поліцейського черкащанина позбавлять волі.

  • Facebook