Новини
Архів новин
Оберіть дату

Медики Черкас просять мера ветувати останні бюджетні рішення ради, інакше – йтимуть до суду (ДОКУМЕНТ)

 ...
Медики Черкас просять мера ветувати останні бюджетні рішення ради, інакше – йтимуть до суду (ДОКУМЕНТ)

Прийняті на позачерговій пленарці 5 березня зміни до бюджету – поза бюджетним кодексом. Окрім того – враховують будь-чиї інтереси, однак – не департаментів, які є розпорядниками коштів. Про це напередодні під час прес-конференції заявила головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Любов Майборода, передає кореспондент vikka.ua.

Для початку посадовиця нагадала алгоритм прийняття бюджету і будь-яких змін до нього. В першу чергу, розпорядники коштів повинні готувати бюджетні запити. Потому ці всі пропозиції має розглядати й узагальнити фінансове управління. Звідти їх подають на розгляд виконавчого комітету Той приймає відповідне рішення й виносить його на сесію міськради. В ході пленарного засідання депутати можуть долучатись до формування бюджету, однак будь-яка їхня пропозиція має попередньо отримати експертну оцінку. 

Однак, переконує Любов Майборода, ці пункти не були дотримані депутатами Черкаської міської ради 5 березня. Адже тоді обранці проголосували зовсім не за той проект рішення, який був хвалений виконкомом 26 лютого.

"Натомість розглядались інші пропозиції, підготовані групою, як я називаю "невідомих депутатів". Депутати працювали з документом, який, з порушенням бюджетного кодексу, не був розглянутий ні розпорядниками коштів, ні фінансовим управлінням, ні затверджений виконавчим комітетом, – зазначає екс-обраниця Майборода. – Але вони, маючи достатню для більшості кількість голосів, проголосували за ці зміни. Ті, які потрібні їм. Хто саме подав оці пропозиції, з’ясувати мені не вдалось".

А от на перехідні об’єкти, зокрема, в галузі медицини, які були закладені в бюджет розвитку ще в минулому році і перейшли в 2019-й, фінансуватись із міського бюджету… не будуть. Хоча по ним були укладені угоди, нині там працюють і виконують роботи підприємці. Зате, наприклад, на придбання екстракорпорального ударно-хвильового літотриптера для КНП "Перша Черкаська міська лікарня" планують виділити 15 мільйонів гривень. Однак, переконує посадовиця, жоден зрозпорядників коштів такої пропозиції не подавав на розгляд.

"Депутати "відправили" ці наші перехідні об’єкти, якими ми опікуємось, в розділ "інші кошти" – тобто фінансування їхнє не передбачене з міського бюджету. Розпорядникам коштів потрібно шукати ці гроші будь-де, – пояснила Любов Майборода. – Це просто безпрецедентний випадок: депутатська більшість викреслила 17 млн. грн., які мали бути направлені на медичну галузь і визначила для них іншу долю. І така ситуація – не лише в медицині. Нині, я знаю, директори департаментів вже пишуть службові записки щодо дофінансування перехідних об’єктів". 

Така ситуація з бюджетом розпочалась ще торік, коли на так званій "канівській" сесії 22 серпня обранці, враховуючи голоси п’яти відкликанців, прийнятими змінами штучно "роздули" міську скарбницю. Цьогоріч же фактично повторилась картина серпня минулого року.

"Я вам більше скажу. От беремо ми з породілль у пологових будинках, так звані, благодійні внески на аналізи. Насправді, щоб не брати цих грошей, достатньо передбачити всього 200 тисяч гривень у бюджеті на покриття цих витрат, – розповідає Любов Майборода. – При нинішніх сумах у міській казні це реально. Однак ці гроші виділяються на те, що вигідно зовсім не містянам."

Відтак, представники тих медичних закладів, які ризикують які включені у перехідні об’єкти, написали і підписали звернення до Анатолія Бондаренка. У ньому прохають накласти вето на зміни до бюджету та визначити шляхи вирішення питання й переглянути бюджет. Терміну дали – до 21 березня. Саме тоді маж відбутись наступна пленарка. 

Якщо ж мер Бондаренко не дослухається до прохань медиків, ті подаватимуть позов до суду. Цим питанням уже почав займатись юрист Валерій Макєєв.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські депутати поспіхом затвердили ПСЕР та зміни до бюджету. Сесійне засідання провели екстрено, наступного ж дня після того, як суд дозволив п’яти відкликанцям брати участь у голосуванні, а відтак міський голова отримав жадану більшість голосів у міській раді.

 

  • Facebook
>