Новини
Архів новин
Оберіть дату

Вихідними у Каневі провели козацький фестиваль та битву фарбами (ФОТО)

 ...
Вихідними у Каневі провели козацький фестиваль та битву фарбами (ФОТО)kanos.com.ua

Вихідними на набережній Канева відбулося святкування народного-обрядового свята Івана Купала. Про це повідомляє "Kanos".

Традиційно народні гуляння проходили на березі Дніпра. "Родзинкою" цьогорічного заходу став Всеукраїнський козацький фестиваль "Підкова", який у Каневі відбувся вперше.

Головний спеціаліст відділу культури Костянтин Андрієнко поінформував громадськість, що саме наше місто свого часу вважалося столицею козацтва. Невипадково тут спочивають такі отамани та гетьмани як Самійло Кішка, Яків Шах, Іван Підкова... Саме тут, у Каневі, було сформовано й першу Козацьку Січ. 

Згодом козаки із Запорізької Січі продемонстрували глядачам зброю тих часів, зокрема, спис, лук, батіг, довбню, і, звісно, козацьку шаблю. Також канівці мали змогу побачити, як стріляє козацька гармата та кулемет. А для найсміливіших запорожці влаштовували показові виступи, майстер-класи та тренувальні двобої.

Продовжилося святкування традиційними народними обрядами Івана Купала – з піснями, танцями та ворожіннями на кохання. Дівчата плели вінки та пускали їх на воду, діти ліпили з піску скульптури. Другий рік поспіль у Каневі на Івана Купала молодь влаштувала справжню "битву" різнокольоровими фарбами "холі".

Як повідомляв сайт vikka.ua, ШеFest на Черкащині відмінили через брак грошей.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

  • Facebook
>