Новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаські гімназисти навчали особливих діток робототехніці, а вони їх – мові жестів (ФОТО)

 ...
Черкаські гімназисти навчали особливих діток робототехніці, а вони їх – мові жестів (ФОТО)

Гімназія №9 та Черкаський навчально-реабілітаційний центр "Країна добра" започаткували спільний проект. Керівники закладів підписали й договір про співпрацю.

Метою спільної діяльності визначили кілька напрямків: обмінятися досвідом, вивчати основи робототехніки та української жестової мови. Спільні зустрічі гімназистів та учнів "Країни добра" сприятимуть не лише формуванню вмінь і навичок з визначених напрямків співпраці, але й толерантному ставленню дітей один до одного.

Перша зустріч відбулася в гімназії. 16 учнів НРЦ "Країна добра" завітали в гості та випробували свої можливості у складанні робота. У гімназії для них провели невеличку екскурсію, показали кабінет робототехніки, розповіли про напрямки роботи із "Лего" та роботами, зокрема продемонстрували й напрямок Лего-архітектури. Потім діти самостійно за власним творчим баченням мали скласти робота. Гімназисти ж виступали під час цієї діяльності консультантами та підказували, що потрібно зробити, в разі такої потреби.

Мали нагоду діти із особливими потребами й позмагатися на вже запрограмованих роботах у сумо – коли один робот має виштовхнути іншого з кола. Діти були у захваті від такої цікавої та нестандартної діяльності.

Гості ж натомість ознайомили учнів та вчителів гімназії із абеткою жестової мови, а також навчили, як "говорити" "Добрий вечір" та "Дякую". Гімназисти всі гуртом навчалися цьому. Представники НРЦ "Країна добра" також подарували гімназії абетку жестової мови.

"Наш заклад і команда "Kiborgs.UA" дуже хочуть інтегрувати цих дітей до напрямку роботи з роботехніки. Це саме та діяльність, яка для таких дітей дуже важлива, вони в майбутньому можуть стати чудовими конструкторами та архітекторами. Адже для складання роботів чи будівель із "Лего" мова не потрібна, достатньо лише жестів та вмілих рук. І подібні зустрічі та проекти просто необхідні як дітям, так і нам, дорослим. Спочатку було трохи незвично всім учасникам, не знали, як пояснити один одному, що ми думки", – говорить вчитель, тренер команди з робототехніки "Kiborgs.UA" Андрій Стецюк.

Такі зустрічі стануть традиційними і відбуватимуться надалі в різних форматах. Команда "Kiborgs.UA" також залучить учнів "Країни добра" під час проведення регіонального турніру з робототехінки FLL, що запланований на січень 2019 року.

Як повідомляв сайт vikka.ua, школярі Черкащини взяли участь у турнірі із фінансової грамотності.

  • Facebook